in

17 Kulüp Yabancı Oyuncu Kuralının Değişmesini İstiyor

TFF ile Kulüpler Birliği arasında dün yapılan toplantıda Süper Lig’in 12 Haziran’da oynanmaya başlamasının 18 kulübün mutabakatıyla sonuçlandığı açıklanırken, perde arkasında konuşulanlar da ortaya çıkmaya başladı.

Toplantı gündeminin en önemli konularından bir olan mevcut yabancı kuralının değiştirilmesiyle ilgili olarak, 17 kulüp yabancı sayısının 8’e düşmesini isterken, bir tek Galatasaray mevcut kuralın devamını istedi.

Kulüpler, “Yaşadığımız mali sıkıntılar ortada. Yabancılara dökeceğimiz onca parayı kendi gençlerimiz için kullanalım. Zaten bunu yapamazsak bu işin altından kalkamayız. Yükümlülüklerimiz kurdaki artışla her geçen gün biraz daha ağırlaşıyor. Bunu hiçbirimiz kaldıramayız. Artık altyapıya daha fazla eğilmeliyiz” görüşünü savundular.

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak öneriye sıcak bakmadıklarını belirterek, “Avrupa’daki rakiplerimizle baş edebilmemiz için mevcut uygulamanın devam etmesi gerek” yorumunu yaptı.

GALATASARAY KALAN MAÇLARIN İSTANBUL’DA OYNANMASINI İSTEDİ

Abdürrahim Albayrak’ın kalan 8 haftanın İstanbul’da yapılması teklifine ise Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu karşı çıktı, “Eğer böyle bir şey olacaksa Karadeniz’de olsun. Ordu, Giresun, Rize, Trabzon ve Samsun’da yeteri kadar tesis var” dedi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 Kulüp Liglerin Başlamasını Destekledi

Corona virüsle Savaşta Video Temas Sistemi