in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim

19 Mayıs’ın Temeli Bu Sene Bitmeden Atılacak

MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca,  19 Mayıs Stadı’nın temelinin bu yıl içinde atılacağını söyledi.

Başkan Faruk Koca’nın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

– Eski başkan Fatih Mert zor bir dönemde göreve geldi. O dönem futbolcuların UEFA’ya verdikleri dosyalardan ötürü 32 milyon euro ceza ödedik. O günlerden hala 12-13 milyon euro ceza kaldı.

-Takım iyi sonuçlar aldıkça camianın ilgisi artıyor. Daha fazla sponsor alma alanımız açılıyor. Geldiğimizden beri bu mücadeleyi veriyoruz. Yönetim olarak verdiğimiz bir söz var. İnşallah bu yönetim MKE Ankaragücü’nü borçsuz bırakacak, burada iddialıyız.

– 19 Mayıs’ın temelini inşallah bu sene bitmeden atmayı düşünüyoruz. Sadece biraz proje detayları var. Şu anda 42 bin kişilik bir kapasite düşünülüyor. 19 Mayıs eski yerine yapıldığı an Ankara’da hiçbir trafik problemi olmadan bütün taraftarlar oraya çok rahat gidebilecek.”

-Saray Tesisleri’nin tamamı olmasa bile bir kısmının kulübümüze tahsisiyle ilgili görüşmelerde prensip kararı aldık. İnşallah onun bir süreci var. O süreç tamamlandıktan sonra MKE Ankaragücü’nün ihtiyacını karşılayacak bir bölümün inşallah tahsisini alacağız.

-Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız Hüseyin, Recep ve Kamil arkadaşlarımız kulüp tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. ‘Minik Güçlüler Tarihimizi Renklendiriyor’ adında bir boyama kitabı hazırladılar. Minik güçlülerin kulübe aidiyetini artırmak hem de tarihlerini bilmesi açısından bir kampanya başlatıldı. Çok ciddi bir ilgi uyandırdı. Şu anda bunu yayınlarda izleyen bütün okullar bizi davet ediyor.

-Ankara’daki iş dünyasından isteğimiz desteği alamadık. Ankara Ticaret Odasının 170 bin üyesi var. Bir seferliğine mahsus her bir üye bin lira verse170 milyon eder ve MKE Ankaragücü’nün borcunu bitiririz. Bir sefer daha verseler, 170 milyon ve diğer sponsorluklarla biz şampiyonluğa oynayacak bir takım kurarız. Ankaralılar, elini değil parmağının ucunu taşın altına koysa bize yetiyor. Her üye yılda bin lira verse söz veriyorum MKE Ankaragücü’nü 5 sene içinde ligde şampiyonluk ve Avrupa’da da en iyi yerlere getiririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesut Özil’den Nefret Ediyorum

Balıkesirspor’un Yeni Teknik Direktörü Giray Bulak