in

BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı BeğendimBeğendim

19 Mayıs’ın Yıkım İhalesi Osman Acar’ın

19 Mayıs Stadı’nın yeniden yapılan yıkım işi ihalesini 3 milyon 511 bin lira karşılığında Acar Yıkım İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited  Şirketi’nin sahibi Osman Acar kazandı.

19 Mayıs Yüzme Havuzu Kafeteryası’nda, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Muzaffer Gültekin başkanlığında  düzenlenen ihaleye 12 firma katıldı. 3 firmanın evraklarının eksik olması nedeniyle elenmesiyle, 9 firmadan teklif alındı.

5 tur üzerinden yapılan teklif verme sürecinin ardında, en yüksek teklifi ( 3 milyon 511 bin TL + KDV) veren Acar Yıkım İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ihaleyi kazandı.

İhale Komisyonu Başkanı Muzaffer Gültekin, ihale sonuçlarını bugün firmalara ileteceklerini, ihaleyi kazanan firmanın 15 gün içinde parayı yatırmasının ardından yıkıma başlayabileceğini söyledi.

Gültekin, “Firma parasını pazartesi yatırsın, isterse Salı günü yıkıma başlayabilir” dedi.

İhaleyi kazanan şirketin sahibi Osman Acar, Emniyet Müdürlüğü’nün yıkımını yaptıklarını, şu anda da İstanbul yolu üzerindeki Carrefour binasının yıkımı için çalıştıklarını hatırlatarak, “Yıkım konusunda deneyimli bir firmayız. 19 Mayıs’ın yıkımına bir hafta 10 gün içinde başlar, 120  günde de tamamlarız” diye konuştu.

19 Mayıs Stadı’nın yıkım işi daha önce de 3,5 milyon lira bedel karşılığı ihale edilmiş, kazanan firma süresi içinde parasını yatırmayınca ihale iptal edilmişti

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vahid Amiri Trabzon’a Geldi

UEFA’nın Milan’a Verdiği Ceza CAS’tan Döndü