in ,

1949 Yılındaki Şampiyonluğumuz Tescil Edilmeli

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ”1949 yılındaki şampiyonluğumuzun tescil edilmeli. Fakat bu bize yetmez bu şampiyonluk geçmiş de kaldı, yeni doğan çocukları Ankaragücü taraftarı yapmamız için yeni bir şampiyonluk da yaşamak gerek.” dedi.

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Hikmet Karaman, sarı lacivertli takımın son haftalardaki çıkışı, 1959 yılı öncesinde elde edilen şampiyonluklarla ilgili yaptığı açıklamada, “Ankaragücü çok büyük bir camia. Benim buraya 4. gelişim, daha önce yapılmış çok önemli başarılar var. Ankaragücü’nde ilk hedefimiz ligde kalmak, bu hedefi de gerçekleştirirken amacımız iyi futbol oynamak. Antalyaspor maçını kazandık ve mutluyuz. Fakat hiçbir şey bitmiş değil, şu anda Konyaspor maçına odaklandık. Antalyaspor maçında Börven’in gol atması önemli fakat en önemlisi Börven gol attıktan sonra Badji’nin onunla birlikte sevinmesi. Ankaragücü’nde göreve gelmeden önce Badji ilk 11 oynuyordu, Börven yedek kalıyordu. Önemli olan takımdaşlık duygusu. İşimize odaklanacağız ve çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca 1949 yılındaki şampiyonluğumuz tescil edilmeli. Fakat bu bize yetmez bu şampiyonluk geçmiş de kaldı, yeni doğan çocukları Ankaragücü taraftarı yapmamız için yeni bir şampiyonluk da yaşamak gerek.” diye konuştu.

”Pandemi olmasaydı maçlarımızı 40 bin kişiye oynardık” ifadelerini kullanan Hikmet Karaman, “Beni buraya Ankaragücü taraftarı getirdi. Özelden ve sosyal medyadan çok mesaj aldım. Pandemi olmasaydı maçlarımızı iç sahada 40 bin kişiye oynardık. Biz geçmiş dönemde Ankaragücü’nde 3 kere tarih yazdık, Allah nasip ederse de 4. tarihi yazacağız. Yayına bağlanmadan önce koronavirüs aşımı da oldum. Bize bu imkanı sağlayan sağlık çalışanlarımıza ve devletimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

1959 yılı öncesi şampiyonluklarını destekleyen kulüpler şunlar:

Fenerbahçe (28 şampiyonluk)

Ankara Demirspor – 1947

Ankaragücü – 1949

Gençlerbirliği – 1941-1946

Eskişehir Demirspor – 1940

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig’de Hafta içi Mesaisinin Hakemleri

Ankaragücü’nde Tamer Açar İstifa Etti