in ,

2019 UEFA SÜPER KUPA MAÇI VODAFONE PARK’TA

2019 UEFA Süper Kupa maçına Vodafone Park ev sahipliği yapacak.

UEFA Yönetim Kurulu, bugün Nyon’da gerçekleştirilen toplantıda 2019 yılında oynanacak Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Süper Kupa finallerine ev sahipliği yapacak ülkeleri belirledi.

Beşiktaş’ın stadı Vodafone Park, 2019 UEFA Süper Kupa finaline ev sahipliği yapacak.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde ve UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyon olan takımları karşı karşıya getirecek olan mücadele her sezon Ağustos ayının başlarında oynanıyor.

Beşiktaş daha önce bu konuda bir başvuruda bulunmuş ve Vodafone Park’ı Avrupa Ligi ve de Süper Kupa finali için aday stat olarak göstermişti. Yapılan ön incelemede Vodafone Park Stadı her iki final için de barajı geçmişti. Vodafone Park, Avrupa Ligi finali için 7, Süper Kupa finali için de 9 stat arasında yer almıştı.

Alınan karara göre, Şampiyonlar Ligi finalinin, Atletico Madrid’in yeni stadyumu Estadio Metropolitano’da, UEFA Avrupa Ligi finalinin ise Azerbaycan’ın başkenti Bakü’deki Olimpiyat Stadyumu’da oynanacağı açıklanırken, 2019 UEFA Süper Kupası maçına da Vodafone Park’ın ev sahipliği yapacağı duyuruldu.

Maçların net tarihi, ilerleyen süreçte belli olacak.

UEFA’dan yapılan açıklamada ayrıca UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi finali için de Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki Ferencvaros Stadyumu’nun seçildiği bildirildi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BENİM MENAJERİM YOK Kİ

YILIN 11'İ İÇİN ADAYLAR AÇIKLANDI