in

3 Bant Bilardo Dünya Kupası Heyecanı Antalya’da Başlıyor

Dünyanın en önemli bilardo sporcuları Türkiye’de bir araya gelecek.

Antik çağlardan günümüze değin birçok önemli uygarlığa kucak açan Manavgat, 2019 yılının ilk 3 Bant Bilardo Dünya Kupası’na da ev sahipliği yapacak.

3 Bant Bilardo Kupası, 11-17 Şubat tarihleri arasında Türkiye Bilardo Federasyonu (TBF) tarafından Antalya’nın Manavgat ilçesinde yüksek bir katılımla gerçekleştirilecek. Turkcell ve Spor Toto’nun desteğiyle Starlight Otel’de düzenlenecek olan Dünya Kupası’na 22 ülkeden 149 sporcu katılacak. Turnuvada dünyanın üst düzey oyuncularının tamamı yer alacak.

Türkiye’nin ev sahibi olduğu turnuvada, 20 sporcumuz şampiyonluk kürsüsünde yer almak için mücadele edecek.

Semih Saygıner, Murat Naci Çoklu, Tayfun Taşdemir, Lütfi Çenet gibi dünya çapındaki sporcularımız, diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl da ülkemize madalya kazandırmak için ıstakalarını ellerine alacaklar.

Murat Naci Çoklu 2015 yılında Dünya Kupası’nda şampiyonluk elde etmiş, 2018’de ise finalde Frederic Coudron ile karşılaşarak 2. olmuştu.

Turnuvada kürsüye çıkanlara kupaları, 17 Şubat Pazar günü yapılacak olan final karşılaşmasından hemen sonra takdim edilecek.

TRT Spor, Dünya Kupası’nın son 3 gününün heyecanını canlı yayınla ekranlara taşıyacak.  

Düzenlenecek olan turnuva ile ilgili açıklama yapan TBF Başkanı Ersan Ercan, 2019 yılının Dünya Kupası karşılaşmalarının ilkine ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Ersan Ercan, şampiyonluk için iddialı olduklarını bildirdiği açıklamasında şunları söyledi:

“Gerçekten çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağız; bu, çok gurur verici bir olay. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. 22 ülkeden 149 sporcu nefes kesen mücadeleler yapacak. 20 sporcumuzla yer aldığımız turnuvada oldukça iddialıyız.

2018’de yılında yine Antalya’da gerçekleştirdiğimiz Dünya Kupası’nda 2. olduk, bu sene ülkemizde şampiyonluk kupasını kaldırmak istiyoruz. Federasyon ve bilardo topluluğu ailesi olarak son yıllarda önemli başarılara imza atıyoruz. 2019 yılında güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Sporcularımıza başarılar diliyorum.”

Manavgat’ta düzenlenecek olan şampiyonadan sonra yıl içerisinde farklı ülkelerde 5 tane daha Dünya Kupası yapılacak. İkinci adresleri mayıs ayında Vietnam olacak olan bilardonun usta isimleri, sırasıyla; Portekiz, Belçika, Kore ve Mısır’da da karşı karşıya gelecekler.

3 BANT DÜNYA KUPASI PROGRAMI

Yer: Antalya-Manavgat/ Starlight Otel

Adres: Kızılağaç Turizm Merkezi, 07600 Side-Antalya

Tarih: 11-17 Şubat

Yarışma programı:

11-14 Şubat: Eleme turları

15-16 Şubat: İlk 32 Final Grubu maçları

17 Şubat Pazar: Yarı final ve final

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Beşiktaş’ta Yeni Yabancı Planlaması

Flamengo Yasa Büründü