in

4 Transfer Daha Yapacağız

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Dalcı, ”Santrfor ve stoper bölgesine, orta sahaya ve bir de kaleye takviye yapıp transferi bitirmek istiyoruz.” dedi.

Düşme korkusu yaşamayan, üst sıraları zorlayan bir takım olmayı hedeflediklerini ifade eden Mustafa Dalcı, ”Ankaragücü’ne yakışır, düşme korkusu asla yaşamayan, yukarıları zorlayan bir takım haline gelmek olacağını söyleyebilirim. İlk maçı evimizde Konyaspor ile oynayacak olmamız bizim için önemli. Lige güçlü takımla başlamak hem zevkli hem de heyecanlı. Seyircimizle birlikte içeride ilk maçımızdan alnımızın akıyla çıkacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

Ekonomik koşullar gerekçesiyle transfer yapmanın gerçekten zor olduğunu aktaran Dalcı, şunları söyledi:

“Transferler, kulüplerin ekonomik yapısını çok sarsmadan yapılacak. O yüzden biraz daha süreç gerektiriyor. Herkes mümkün olduğunca nokta transfer yapmaya çalışıyor. Bunun da tabii ki ekonomik durumların bu durumlara gelmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. 1-2 senelik transfer listemiz var. Bu liste üzerinden devam ediyoruz. Şu ana kadar yapmış olduğumuz transferler, tamamen istediğimiz transferler. Santrfor ve stoper bölgesine, orta sahaya ve bir de kaleye takviye yapıp transferi bitirmek istiyoruz. Bu mevkilerdeki oyuncularla ciddi görüşmelerimiz devam ediyor. Kayseri kampına bütün oyuncularla katılacağımızı düşünüyoruz.”

Mustafa Dalcı, yarın Kayseri’de ikinci kamp sürecinin başlayacağını ve hazırlık maçları, teknik ve taktik ağırlıklı çalışmalar yaparak lige hazırlanacaklarını sözlerine ekledi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türk Futbolu Kirli Değil

Önemli Olan Takım Olarak Uyum Sağlayabilmek