in

86. Büyük Atatürk Koşusu'nda Büyük Heyecan

Büyük Atatürk Koşusu’nun 86’ncısı Ankara’da güzel bir havada yapılırken, yarışı kazananlar Cihat Ulus ve Burcu Subatan oldu.

Her yıl 27 Aralık günü Dikmen’den verilen startla yapılan 10.8 kilometrelik Büyük Atatürk Koşusu’nun 86’ncısını Cihat Ulus ve Burcu Subatan kazandı. 1700’ün üzerinde katılımcının olduğu klasik yarış, yaklaşık 10 derecelik hava sıcaklığında güneşli bir havada yapıldı.

2019’da olduğu gibi yine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun verdiği startla başlayan yarışın erkekler mücadelesinde TSK Gücü forması giyen milli atletlerden Cihat Ulus, 29:16’lık dereceyle ikincinin 35 saniye önünde finiş gördü. Ulus’u yine TSK Gücü atletlerinden Saffet Elkatmış 29:51 ile, Bahattin Üney de 29:54 ile takip etti.

Kadınlar yarışında ise Fenerbahçe’nin milli atletlerinden Burcu Subatan, bir dakikalık farkla müsabakayı kazandı. Sona doğru yaptığı atakla farkı açan Balkan şampiyonu Subatan, 33:20’lik dereceyle kürsünün zirvesine çıkan isim oldu. Bursa BŞB’den Sümeyye Erol 34:17, Beşiktaş’tan Ezgi Kaya ise 34:38 ile ilk üçe girmeyi başardılar.

Yarış sonrasında Atatürk Spor Salonu’nda yapılan törenle kürsüye çıkan atletlere Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından madalya ve para ödülleri dağıtıldı.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, güzel bir koşuyu daha sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını ve artık önümüzdeki yıldan itibaren Büyük Atatürk Koşusu’nun bambaşka bir havada geçeceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Keçiörengücü Transfere Savunmadan Başladı

Başkent Ankara