in

Abdülkadir Ömür’ü Görünce ‘Wow’ Dedim

Yıldız oyuncu Obi Mikel, kulüp dergisine verdiği röportajda Trabzonspor’u tercih etmesindeki nedenlerin başında milli takımdan arkadaşları Onazi ve Nwakaeme’nin etkisi olduğunu belirtti.

Trabzon’da karşısında bir futbol ailesini gördüğünü belirten Nijeryalı oyuncu, ” Ailenin içine geldiğinizi hissediyorsunuz. Birbiriyle bütünleşmiş, birbirini çok seven, birlikte çalışan oyuncu grubuyla birlikte teknik heyet ve profesyoneller gördüm. İlk geldiğimde kendi adıma değişimin verdiği zorlukları çektim. Bu normal bir durum” değerlendirmesini yaptı.

Takıma katıldığında gençlerin kalitesinin gözüne çarptığının altını çizen Mikel, “Kulübün sisteminin genç oyuncuları yetiştirip takıma kazandırmak olduğunu gördüm. Takımla antrenmanlara çıktığımda Abdülkadir Ömür’ü görüp, ‘wow’ demiştim. İnanılmaz derecede çok yetenekli bir oyuncu. Sakat olması çok üzücü, keşke böyle bir durum yaşanmasaydı” ifadelerini kullandı.

Milli takım kaptanlığını bırakmasıyla ilgili de konuşan Mikel, “Şu an çok yetenekli genç oyunculara sahibiz. Hepsi de birbirinden daha parlak. Bu oyuncuların zorlukların üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. Onlara yer açmam gerekiyordu. Ayrıca önümde futbol için çok da uzun yıllar yok. Kalan süreçte takımıma odaklanmak istiyorum” açıklamasını yaptı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İbrahimovic’in Heykeli Dikildi

Mikail Özerler’den Bronz Madalya