in

Ağaoğlu’ndan Burak Yılmaz Açıklaması

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, son günlerde tartışılan Burak YIlmaz konusunda açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu, “Transfer döneminin bitmesine 48 saat kala bu konu kapanmıştı. Başkan yardımcımız Beşiktaş’tan Burak Yılmaz’a teklif var, dedi. Teklif kulüpten değil, menajerden gelmişti. Kulüpten gelmeyen teklifler benim için yok hükmündedir” ifadelerini kullandı.

Burak’ı satmayacağını defalarca söylediğini belirten Ağaoğlu, “Burak Yılmaz market değeri yüksek bir oyuncu. 4.5- 5 milyon Euro’luk bir teklifte menajerin komisyonunun ne kadar yüksek olduğunu siz de biliyorsunuz. 31 Ağustos akşamı 20:30 civarında başkan yardımcı Mehmet Yiğitalp beni aradı ve konunun kapandığını söyledi. Bu görüşmelerden Burak Yılmaz’ın haberi yoktu. Ben görüşmeyi ciddiye almadığım için Burak Yılmaz’a bilgi verme ihtiyacı hissetmedim. Bu teklif Trabzonspor’dan gitmedi, Trabzonspor’a geldi. Bu konu Trabzonspor’un Burak Yılmaz’ı satma girişimi olarak nitelendirilemez. Burak’ı satmayacağımı defalarca ifade ettim” dedi.

Ağaoğlu, Burak’ın kaptanlığını alınmasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Burak’ın yaşamış olduğu bir takım bizim dışımızdan kaynaklanan sorunlarında var olduğu kesin ve aşikar. Bu konuda da özellikle bizlerin biraz daha hoşgörülü olması lazım. Kaptanlık alınır, verilir, ondan alınır başkasına verilir, buna kendisinin itirazı yoksa o kaptanlık pazu bandı da.. Ki ikinci kaptan. Bizim birinci kaptanımız Onur. Onur’un kaptan olduğu noktada bir sakatlık olmadığı takdirde zaten kaptanlık pazu bandı Onur’un kolundan çıkmaz. Ama 2. Ve 3. Kaptanlık önemli görevlendir. Burak’ın da bunlara aldıracağını sanmıyorum.”

Written by viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galatasaray–Kasımpaşa Maçının Saati Değiştirildi

Burak Yılmaz Özür Diledi