in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm

Murat Ağcabağ: Ankaragücü Başkanlığına Adayım

İşadamı Murat Ağcabağ, Ankaragücü’nün 22 Temmuz’da yapılacak olağanüstü genel kurulunda kulüp başkanlığına aday olacağını resmen açıkladı.

Fotoğraflar: ENGİN ATANAZ

Ağcabağ, 13 firmayla sponsorluk anlaşmaları yaptıklarını, transfer yasağını kaldıracak parayı bulduklarını bildirdi.

Ağcabağ’ın basın toplantısında yaptığı açıklamalardan öne çıkan noktalar şunlar:

*Benim ve yönetim kurulumun 35 milyon lirayı, hatta daha üstünde bir rakamı kulübe bağışlayacak gücümüz var. Ancak, bu parayı Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner’in dediği gibi kulübün resmi hesabına yatırmayız. Bir kere bu hesaba yatırılan paraya, icra ve haciz dosyalarından dolayı anında el konulur. Biz bu parayı yönetime gelir gelmez transfer yasağını kaldırmak ve diğer projeler için kendimiz harcayacağız.

*Her yıl altyapımızdan oyuncu çıkartacağız ve tesisleşme anlamında örnek bir kulüp olacağız.

*Taraftarımız rahat olsun. Transfer tahtasını açacağız.

*Takımımız için hocamız ile de şimdiden anlaştık hiçbir belirsizliğimiz yok. Sportif direktörümüz kulübümüze hizmet etmiş bir oyuncumuzdur. Onunla da anlaştık.

*Kulüp olarak günü gününe ödeme yapmak, UEFA’dan ceza almayan bir kulüp olmak bizim amacımız.

*Kulüp borcumuzun ne olduğu bilmiyoruz. Bunu bize göstermesini istiyoruz.

*Mehmet Bey’e çok teşekkür ettiğimizi söyleyeyim, istediği zaman üyelikten atıp isteği zaman çıkartabiliyor. Çok demokratik (!) bir yapımız var. Disiplin kurulundan bir tebligat gelmedi.

*Başkanın bu işi yapamadığı ortada, bıraksın zaten taraftar da istemiyor

*Delege yapısını, borcumuzu aldıktan sonra yani önümüz seçim anlamında açıldıktan sonra listemizi açıklayacağız.

*İstanbul ekibiyle ben sayın başkan tarafından tanıştırıldım.

*Aile ve çocuk tribünü yapmayı planlıyoruz. Engelli kardeşlerimiz için de özel bir tribün yapmayı planlıyoruz.

Basın toplantısında Ağcabağ, projelerini de sundu,

işte o projeler:

-Kısa, orta ve uzun vadeli planlamayla hem oyuncu yetiştiren hem de rekabetçi bir kulüp olacağız. Sözleşme kriterlerinden, antrenman ve kamp planlamasına scouting yapılanmasına kadar her şeyde örnek olacağız.

-Altyapı reformu tesisleşme hamlemiz ile çok ciddi bir eğitmen kadrosu oluşturup detaylı bir taramayla ülkenin dört bir yanından Ankaragücü Futbol Akademimize yeni yetenekler katacağız. Ankaragücü futbolcusu nasıl yemek yer, nasıl konuşur nasıl davranır bunları düzenleyeceğiz.

-Taraftarımızın isteklerine yanıt verecek, şık günlük yaşantımızda da rahatça giyebileceğimiz yeni tasarımlar ortaya çıkartacağız. On-line alışverişler olacak ve taraftarlarımız da yaptıkları projeler olacak.

-Maç günü etkinliklerinde çok iyi konumda ve takımımıza bu konuda destek olup taraftar ile bütünleşeceğiz.

-MKE Ankaragücü Sokağı Projesi, Ulus civarından taraftarımızı bir araya getirip sosyalliği arttıracak bir çalışma yapacağız.

-Ankaragücü Koleji projesi ile ülkemizin ve Ankaragücü’nün geleceğini inşa edecek bilinçli bir yerleşme olacaktır.

-Ankaragücü Sosyal Tesisleri projesi ile Ankaragücü’ne yakışır bir tesis gerçekleştireceğiz.

-1910 Vefa Projesi kulübümüze hizmet etmiş eski futbolcu, teknik adam, yönetici, başkanlarımızla taraftar temsilcilerimizin de katıldığı özel etkinlikler yapacağız.

-Tribünlerin başkenti projesi Geçtiğimiz yıl Antalyaspor maçı dönüşü vefat eden kardeşlerimizin Mert ve Eren’in cenaze törenlerinde görüldü ki taraftarımızın diğer taraftar grupları ile uyum içerisindeler. Bu konuda tribünlerin abisi olmak için çalışacağız.

-Ankaragücü TV – digital mecralarda daha etkin olacağız. Sosyal medyayı daha doğru ve etkili kullanacağız. Önce YouTube üzerinden yayın yapacak bir kanal olmalı. Doğru yapılanma ve burada güçlü olmak çok önemli.

-Ankaragücü Proje Kurulu  biz insan kaynakları çok güçlü bir camiayız. Gelir getirici marka değeri olan bir kulüp olacağız.

-Ankaragücü Espor – Kulübün marka değeri için Ankaragücü burada da yer alacaktır. Dünya üzerinde çok önemli bir yerde yer alıyor. Ankaragücü burada da yer alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galatasaray Banega İçin Geri Sayımda

Murat Ağcabağ’ın Artıları, Eksileri / METİNER ERDEM