in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim HarikaHarika

Aileyle Yürüyüş Yapmanın Faydaları

Yürümek yer değiştirmekten fazlası ise ve çocuğunuz için faydalıysa, çocuğunuzu yürümeye teşvik ederek sağlıkla büyümesine yardımcı olun.

Yürümek size de iyi gelecek.

Çocuğunuz neden olabildiğince hareketli olmalı?

Çocuklar arasında, fazla kilolu olmak ve obezite dünya çapında bir sağlık sorunudur. Bu sağlık sorunun önüne geçmek, tedavi etmekten daha kolay!

Sebepler arasında hareketsizlik veya tembellik, çocuğun televizyon izleyerek, video oyunları oynayarak veya tablette çok zaman geçirerek hareketsiz kalması olabilir.

Yoğun bir fiziksel aktivite, çocuğunuzla yapacağınız yürüyüşler, hayat boyu sağlıklı olmasını ve düzgün bir gelişimi sağlar.

Çocukları hareketsizliğe neler iter?

Hareketsiz kalırsanız vücudunuz kas yerine yağ oluşturur. Bu, çocuklar arasındaki en büyük sorundur.

Ayrıca az hareketli çocuklar okulda, arkadaşlarıyla ve hatta aileleriyle yaptığı aktivitelerden daha az keyif alır. Daha çabuk yorulurlar ve bu tehlikeli döngü, eklem ve solunum problemleri yaratır.

Küçük yaştan itibaren, sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemek, özellikle sık sık yürüyüş yapmak bu gibi sorunların önüne geçmek için muhteşem bir yöntemdir.

Düzenli bir şekilde yürüyüş yapmak kolaydır, örneğin, yürümek okuldan eve dönmek için en ideal yöntemdir.

Peki ya sizin için?

Yürüyüş yapmak diğer faydalarının yanı sıra sizi rahatlatır. Yürüyüş yaparken günlük sorunlarınızı unutun ve çocuğunuza odaklanın. Bu, stresi azaltmanızı kolaylaştırır.

Ayrıca, çocuğunuzla zaman geçirmek, onu dinlemek ve ona sorular sormak aranızdaki bağı kuvvetlendirir. Birlikte geçirdiğiniz zamanın kalitesi artar!

Günlük 30 dakikalık yürüyüşler yeterlidir; ancak, çocuğunuz için uygun olacaksa haftada birkaç kez 1 veya 2 saatlik gezintiler yapmak da mümkündür.

Aklınızda bulunması gereken en önemli nokta, çocuğunuzla yürüyüş yaparken onu zorlamak yerine sizinle yürüyüş yapmasını teşvik etmektir. (Kaynak: https://blog.decathlon.com.tr

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TVF Guidetti’nin Sözleşmesini Feshetti

Kaliteli Uyku İçin 8 İpucu