in

Akdeniz Oyunları

Akdeniz Oyunları, Dünya Şampiyonası, İslam Oyunları peş peşe geldi.

Sporcularımızın performansını uzmanlara sorduk.

Cengiz Akıncı, Merdol Gerçin, Münür Yaraş, Erdoğan Arıpınar’ın görüşleri şöyle:

Cengiz Akıncı;

Bu sezon Akdeniz Oyunları, Dünya Şampiyonası, İslam Oyunları peş peşe geldiler. Akdeniz Oyunları ve İslam Oyunlarında başarılı olurken, Dünya Şampiyonasında ne kadar başarılı olacağımızı göreceğiz. Çünkü en iyiler orada. Televizyon spikerleri futbola alışmışlar. Diğer dalları anlatamıyorlar. Halterci diyemiyor, yarışmacı diyorlar.

Diğer ülkeler ya ikinci adamlarını ya da gençleri yollamışlar. Biz ise en iyi atletlerimizle ve sporcularımızla yarışıyor, onları geçiyoruz. Dünya ve olimpiyat için daha iyi dereceler yapmamız gerekir.

Merdol Gerçin;

Bir kıpırdanma var. Bu kadar olanak sağlanıyor. Alınan bu dereceler yeterli mi kuşkuluyum. Sırıkla atlamada Ersu’yu beğendim. Necati’nin beş faul yapmasını yadırgadım. Üst düzey bir atletin adım ayarlayamaması kabul edilir şey değil. 4×400’de İsmail son düzlükte ki atağı ile göze battı.
Tv. spikerleri deneyimsizler. Çok yanlış yapıyorlar. Bariz hataları tekrarlıyorlar. Kucakladı diyecek kadarda yetersizlik olmaz. Hamasetle, vatan, millet, Sakarya ile spikerlik yapılmaz.

İspanya, Fransa, İtalya 2.ve 3. atletleriyle ve gençlerle gelmişler.

Spordan anlayan bunu görüyor.

Münür Yaraş;

İlk bakışta sevindirici. Ama en iyiler katılmıyor. Biz en güçlü takımımızla giderken Fransız, İtalyan ve İspanyollar ikinci veya üçüncü, genç atletleriyle katılıyorlar.

Fas’ın bile Elmas Lig’e katılan atleti gelmiyor, getirmemişler. Yasemin Can dünyada en iyi atlet değil ama burada açık ara önde. Diskçinin 61 metrelik derecesini beğendim. Ama buda dünya ölçüsünde nedir denilebilir.

Organizasyon zayıftı, Televizyon yayını hakeza öyle. Malzemeler zayıftı. Gayri ciddi abartılı sevinmeler kaliteyi düşürdü.

Akdeniz Oyunlarında görüldü ki spora önem verilmiyor, ülke başarısına önem veriliyor.
Oregon’da dünya şampiyonası gerçekleri ortaya çıkaracak.

Erdoğan Arıpınar;

EYOF’tan iyi ama üst kalite organizasyon değil.

Bizimkiler Tokyo Olimpiyatlarından bir rüzgâr kaptılar, özgüvenle bunu sürdürüyorlar. Bu bir ölçü değil.

Bütün dünya ve Fransızlar Paris 2024’e müthiş hazırlanıyorlar. Ümit var olabilmek için herkesin el birliği etmesi lazım.

ARTUN TALAY

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü’nün Transferleri Yeterli mi?

Taraftarımız Bu Takımı İzlerken Keyif Alacak