in

Aleyhimize Verilen Kararlarda Kasıt Olduğu Kanaatimiz Pekişti

Gençlerbirliği Asbaşkanı Muammer Akyüz, son haftalarda yaşanılan hakem hatalarına değinerek, Eyüpspor maçında da atanan hakem nedeniyle tedirginliklerinin devam ettiğini dile getirdi.

Muammer Akyüz’ün açıklamasın şu şekilde:

“2021-22 sezonunun ilk yarısını 26 puanla 9.sırada bitiren takımımız liglere verilen bir haftalık devre arasından sonra ikinci yarının ilk maçını Eyüpspor ile deplasmanda oynayacak.

Sezonun ilk yarısındaki hakem hatalarından canımız çok yandı. Her ne kadar hakemler hakkında konuşmamaya çalışsak da özellikle bazı maçlarda aleyhimize verilen kararlarda hakem hatası değil, kasıt olduğu kanaatimiz pekişti.

Sezonun ikinci yarısında daha adil daha dürüst ve hak edene hakkının verileceği hakem yönetimlerini temenni ediyoruz ve bekliyoruz.

Gençlerbirliği olarak iyi niyetle bu beklentiler içerisinde olmamıza rağmen, ilk hafta hakem atamalarına baktığımızda, tedirgin olmamamız mümkün olmadı.

Maçımıza atanan Yusuf Ziya Gündüz’ü hiç tanımıyoruz, futbol camiasında tanındığını da zannetmiyoruz. Onun için ön yargı ile davranmak istemiyoruz. Ancak hakem kariyeri ve tecrübesine baktığımız da 3.Lig’de toplam 19 maç, 2.Lig’de 10 maç yönetmiş ve 31 Aralık 2021 tarihinde de 1.Lig klasmanına yükseltilmiş. Ve ilk maç olarak bizim deplasmanda oynayacağımız bir maça verilmiş.

Daha önceki tecrübesiz ve yeteneksiz hakemler yüzünden, canımız çok yandı. Onun için bu sefer testi kırılmadan uyarmak istiyoruz. Hakemler kararlarını verirken, kulübün federasyondaki etkinliğine ya da taraftar baskısına göre değil; adalet ve vicdanlarına göre davransınlar. Sadece bunu istiyor ve bekliyoruz.

2021-22 sezonu ikinci devresinde, tüm takımlarımıza başarı diliyor; hakem hatalarının en az olduğu, sporcuların sağlık ve sakatlık sorunu yaşamadığı centilmence geçecek bir devre geçirmeyi temenni ediyoruz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Keçiörengücü’nde Parola 3 Puan

Ankaragücü’nde 2 Pozitif Vaka