in

Ali Koç, Arda Güler’in Bonservisi için Gençlerbirliği ile Görüşecek

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, genç yıldız adayı Arda Güler’in bonservisi için eski takımı Gençlerbirliği ile ilgili görüşecek.

Başkan Ali Koç, ABD dönüşü Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş ile bir araya gelecek ve Arda Güler’in bonservisinin Başkent temsilcisindeki bölümünü de almak için teklif verecek.

Fenerbahçe, 2019 yılında Arda Güler’in Gençlerbirliği’nden 200 bin euro karşılığında kadrosuna katmıştı. Anlaşmaya göre genç futbolcunun bonservisinin %20’si ise başkent ekibinde kaldı.

Bazı şahıslar ve şirketler Arda Güler’in yüzde 20’lik hakları için Gençlerbirliği’nin kapısını çalarken başkent ekibi görüşme önceliğini Fenerbahçe’ye verdi. Arda Güler’in bonservisinin yüzde 20’si için Gençlerbirliği’nin 2 milyon euro’luk değer belirlediği öne sürülürken ayrıca kırmızı siyahlılar görüşmede Ali Koç’a altyapıdan bazı genç oyuncular da önerecek.

Arda Güler’in bu sezon en az 1500 dakika görev yaparsa serbest kalma maddesi 17.5 milyon euro olacak. Ancak Arda Güler bu sürenin altında forma giyerse 5 milyon euro’ya serbest kalabilecek. Güler bu sezon, Fenerbahçe formasıyla 220 dakika süre alan Arda Güler takımı adına 2 gol kaydetti.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü ve 5 Kulüp Görevlisi PFDK’da

Ankaragücü’nden “VAR mısın? Yoksun!” Tepkisi