in

Altındağspor Şampiyonluk Hadefliyor

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 2. Grupta mücadele edecek olan Altındağspor hedeflerini 2. lig olarak belirlediklerini söyledi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde bir basın toplantısı düzenleyen Hakan Karakaya, zorlu bir sezonu geride bıraktıklarını yeni sezona iddialı bir kadro ile başladıklarını dile getirerek, “Bu yıl ana kadromuzu bozmadık. Yeni takviyeler yaptık, iyi bir kadro oluşturduk. Bu yılki hedefimiz kesinlikle 2. lig. En kötü ihtimalle Play-Off oynamak istiyoruz. Bunu ilçemiz Altındağ’a ve Ankara halkına tattırmak arzusundayız. Bu anlamda teknik direktör olarak kardeşim çok yakınım Ali Sarı ile devam ediyoruz ve edeceğiz. Hedefimiz şampiyon olmak. Bu anlamda herkesin özellikle Altındağ halkının iş adamlarının, siyasetçilerinin desteğini bekliyoruz.” diye konuştu.

“İÇ SAHA MAÇLARIMIZI DEPLASMAN GİBİ OYNUYORUZ”

Geride bıraktığımız sezonda maçlarını Çubuk’taki stadyumda oynamak zorunda kaldıklarını ifade eden Başkan Hakan Karakaya, Ankara’nın kompakt en az iki stadyuma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Başkentin süper ligde temsilcisi bulunmadığına dikkat çeken Karakaya,” Ankara’ya acil stad yapılması gerekli. Biz maçımızı deplasman gibi 1 saat uzakta Çubuk’ta oynamak zorundayız. Yakın yerler için bazı girişimlerimiz oldu ancak sonuç alamadık” dedi.

Altındağspor’un genç teknik direktörü Ali Sarı ise, “Sportif direktörlük görevindeyken teknik direktörlük görevine getirildim. Son 3 maçı kazanarak sezonu 8’inci sırada bitirdik. Bu sezon için de genç ve özellikle karakterli bir takım kurmaya çalıştık. Zor bir grupta olduğumuzun bilincindeyiz. 60-65 günlük bir hazırlık süreci geçirdik. İlk resmi maçı da geçen hafta İstanbul’da oynadık. Kazanıp gelmek istiyorduk. Talihsiz bir gol yedik ve beraberlikle sonuçlanan bir skorla döndük. Başkanımızdan Allah razı olsun tek başına Altındağspor’u yaşatmaya çalışıyor. Çok zor bir gruptayız. Her ne kadar 3. lig olsa da 2. lig havasında bir gruptayız. Çok güçlü rakipler var, şehirler var. Ama bizim hiçbirinden eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum, iyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Hedefimiz öncelikle play-off oynamak sonrasında şampiyon olmak. İçerde dışarda her maçı kazanmak için oynayacağız. Kuşadasıspor ile hafta sonu maçımız var. Onu kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz.” yorumunu yaptı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Maçını Kazanmak İçin Sahaya Çıkacağız

Göztepe Yeni Teknik Direktörünü Açıkladı