in

BeğendimBeğendim HarikaHarika GüldümGüldüm ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Ankara’da Son Konuşulanlar… Ankaragücü… Gençlerbirliği

Ankara’da son günlerde hem Ankaragücü’nde hem de Gençlerbirliği’nde kelimenin tam anlamıyla kazanlar kaynıyor….

Hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değil.

Ankaragücü, kendini dışarıya kapatıp huzurlu gibi görünse de için için kaynıyor.

Biliyorsunuz son günlerde çeşitli açıklamalarında Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Başkent’in bir diğer köklü kulübü Gençlerbirliği’nin ekonomik darboğazı aşması için ellerinden gelen yardımı yapmaya hazır oldukları dile getirdi.

Hatta bunun için Ankaragücü Yönetim Kurulu üyesi İsmail Mert Fırat’ın  ”Natura” ile Gençlerbirliği’ne sponsor olması konusunda anlaşıldığı, ardından kırmızı siyahlı kulübün bundan böyle ligde ”Natura Gençlerbirliği” ismi ile devam etmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na tescil başvurusunda bulunduğu ifade edildi.

Bu gelişmenin ortaya çıkmasının ardından Gençlerbirliği camiası karara tepki gösterirken, bugün de kulübün yoluna sadece Gençlerbirliği ismi ile devam edeceği dile getirildi.

Bu gelişmenin, Gençlerbirliği isminin önüne ekleme yapmanın ilk başta camianın tepkisi sonrası vazgeçildiği gibi bir algı oluşsa da gerçek ortaya çıktı.

Ankaragücü Kulübü Yönetim Kurulu üyesi İsmail Mert Fırat’ın Gençlerbirliği’ne isim sponsoru olacağının kamuoyuyla paylaşılmasının ardından iki aydır alacaklarının ödenmediğini ileri süren sarı lacivertli futbolcuların tepkileri sonucu bu girişimin yarıda kaldığı iddia edildi.

Ankaragücü futbolcularının, iki aylık alacaklarını alamazken kulübün yöneticisinin başka bir kulübe para aktarmasına tepki gösterdikleri iddia edildi.

Yani kulüp, ”Natura Gençlerbirliği” olmaktan dış etkenler nedeniyle kurtulmuş.

ARDA GÜLER’DEN GELEN PARA BİTTİ, BORÇ BİTMEDİ

Biliyorsunuz, Gençlerbirliği 1.5 yıllık transfer yasağını Arda Güler’in yüzde 20’lik payından gelen 2.5 milyon euro ile kaldırdı. (Bu paketin içinde Gençlerbirliği U15 takımından Fenerbahçe’ye giden 4 oyuncu daha var.)

Kırmızı siyahlı kulübün yöneticileri transfer yasağını kaldırırken, gelen tüm parayı büyük bir coşku ile dağıtıp bitirdi.

Öyle coşkulu öyle kendinden geçercesine bir çalışma yapıldı ki, transfer yasağına neden olan oyunculardan 2020-2021 sezonunda kadroda olan Dominik Furman’a alacaklarının tamamını ödemelerine karşın yine de borçlu kalındı. Oyuncunun tüm alacakları ödenirken, sözleşmedeki +1 yıllık opsiyon gözden kaçırıldı ve Furman’a bunun için de para isteme hakkı doğdu.

GENÇLERBİRLİĞİ MEDYASI VARMIŞ

1986’dan bu yana Ankara’da sırasıyla Tercüman Gazetesi, Kanal 6 (Ahmet Özal’ın televizyonu), Kanal D ve Anadolu Ajansı’nda çalıştım, 2017’den bu yana da viralspor’da yazıyorum…

Bu sürede bir çok şey yaşadım, tanık oldum.

Ancak böylesini ilk kez duyuyorum.

Gençlerbirliği’nin kendi medyası (!) varmış…

Bu medya (!) Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Niyazi Akdaş’a ”Baba” diyormuş…

Bu medya (!) kulübe teknik direktör, futbolcu transferinde karar veriyormuş.

Ankara’da son konuşulanlardan bir kaç dedikodu aktarayım istedim.

Haaa.

Dedikodu dediysem lafın gelişi, işin latifesi…

Yazdıklarımın hepsi sağlam kaynaklara dayanıyor.

ORHAN KARADAĞ

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1. Lig’de Teknik Direktör Değiştiren Takım Sayısı 10’a Yükseldi

Ankaragücü’nde Avrupai bir Sistem Var