in

BeğendimBeğendim HarikaHarika ŞaşırtıcıŞaşırtıcı BeğenmedimBeğenmedim

Ankaragücü Altyapısına 4 Afrikalı

Ankaragücü Gençlik Geliştirme Programı Teknik Sorumlusu Ümit Turmuş, kısa vadede A takıma oyuncu kazandırmak için yurt içi ve yurt dışından altyapıya oyuncu takviyesi yaptıklarını söyledi.

Turmuş, MKE Ankaragücü Youtube kanalına yaptığı açıklamada, altyapıya gelen oyuncular arasında Sarı Lacivertliler’in efsane oyuncularından Augistine’nin önerdiği Ronald Kumi adında bir futbolcunun da bulunduğunu bildirdi.

Turmuş’un açıklamaları şöyle:

“Almanya’da Ankaralılar Derneği var, oradan tavsiyelerle yetenekli oyuncuları getirmek istiyoruz. Şu anda U19 takımımızda Almanya’dan gelen 2 yetenekli oyuncu var.

Afrika bizim için çok önemli bir kaynak. Benim de çok iyi bildiğim tanıdığım bir bölge. Oradan Şerif adında Gineli bir oyuncu geldi. Lisans işlemleri son aşamada. Uganda Milli Takım hocası benim arkadaşım. Kendisi Sırp. O da 2 oyuncu gönderiyor. Oyuncular 2005 doğumlu, biri santrafor, biri oyun kurucu. Uganda Ümit Milli Takımı’nda ve diğer alt yaş gruplarında direkt oynayan oyuncular. Augustine bir oyuncu gönderdi Ronald Kumi diye, vizesi alındı, yakın zamanda aramıza katılacak.

Bir de yurt içinden tavsiyeyle gelen oyuncular var. Hatay’dan biri geldi. Ahmet Hoca var benim futbolcum, o gönderdi. Başakşehir ve Fenerbahçe altyapılarında oynamış, sol stoper U19 takımında yer alıyor.”

Öte yandan, Türkiye ile Azerbaycan arasında oynanan U16 Milli maçında Ankaragüçlü oyuncu Arda Ünyay 2 gol kaydetti. Maçı Türkiye 3-1 kazanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Katar’dan Dünya Kupası’na Servet

Karaman’a Sosyal Medyadan Hakaret Eden Sanığa Hapis İstendi