in

BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü Borven İle Yollarını Ayırdı

METİNER ERDEM MKE Ankaragücü, Norveçli oyuncu Torgeir Borven ile yollarını ayırdı.

VİRALSPOR’un edindiği bilgiye göre, son günlerde taktik antrenmanlara alınmayan, dün Gürcü takımla yapılan hazırlık maçında da süre verilmeyen Norveçli santrafor Torgeir Borven, gece saat 23.00 sıralarında tek başına takımın Kızılcahamam’daki kampından ayrıldı.

Ankaragücü medya birimi de gece saat 00.19’da yaptığı duyuru ile Borven ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Açıklamada, “Değerli Basın mensupları, Kulübümüz futbolcusu Torgeir Borven ile yollarımızı ayırmış bulunmaktayz. Gelişmeler hakkında ilerleyen zamanlarda detaylı açıklama kulübümüz tarafından resmi kanallardan yapılacaktır. İlginize teşekkür ederiz” denildi.

Peki ne oldu da “Teknik direktör Mustafa Dalcı’nın benim birinci santraforum Torgeir Borven olacak” sözüne rağmen, “Kuzey’in Kralı” lakaplı oyuncu ile yollar ayrıldı.

Borven’e yakın kaynaklar, ne tür açıklama yapılırsa yapılsın ayrılığın kesinlikle teknik direktör Mustafa Dalcı’nın isteğiyle gerçekleşmediğini, taktik antrenmanlara alınmaması, son maçta oynatılmaması kararlarının direkt Başkan Faruk Koca’ya ait olduğunu iddia ediyor.

Gerçekten de Mustafa Dalcı, sözlerinde samimiydi ve bu samimiyetini bir önceki maçta kaptanlık pazubandını Borven’e vererek ispat etmişti. Zaten Borven de kamptan ayrılırken futbolcu arkadaşlarının dışında sadece Mustafa Dalcı ile vedalaştı.

Borven’in tek isteği sözleşmesinde sadece 50 bin Euro iyileştirme yapılmasıydı. “Bunu da takımda bana değer verildiğini hissetmem için istiyorum” diyordu.

Borven, 450 bin Euro olan sözleşmesini 500 bin Euro’ya yükseltilmesini istiyor, kulüp ise 475 bin Euro’da ısrar ediyordu.

Borven, anlaşma olmasa da en azından kulübün isteğine karşılık vermesinden dolayı mutluydu ve mutluluğu antrenman fotoğraflarına da yansıyordu.

Kulüpte her antrenman fotoğrafında Borven’in güleryüzlü bir fotoğrafına yer veriyordu.

Teknik direktör kararı değilse geriye tek bir olasılık kalıyor, transfer yasağını kaldırmak için kaynak yaratmak.

Borven’in ayrılığının, Kitsiou’nun Göztepe’ye transferinin iptalinin hemen ardından gerçekleşmesi de bu olaslığı güçlendiriyor.

Aslında Ankaragücü, Borven’i haftalar öncesinde Gaziantep FK’ya satmıştı.

500 bin Euro bonservis karşılığı satışla ilgili resmi belge Gaziantep kulübüne de gönderilmişti.

O günlerde Borven gönderilip yerine Rodallega alınmak isteniyordu. Ancak 36 yaşındaki Rodallega 600 bin Euro’dan aşağı inmeyince, transferi gerçekleşmemişti.

Rodallega olmayınca Ankaragücü de satış ile ilgili verdiği resmi belgeyi iptal edip, Borven’i Gaziantep’e satmaktan vazgeçmişti.

Transferin gerçekleşmemesinin bir nedeni de Borven’in Süper Lig takımı Gaziantep yerine Ankaragücü’nde kalmayı tercih etmesiydi.

Son gelişmeler üzerine yarım kalan bu transfer girişiminin gerçekleşmesi, Borven’in de Gaziantep FK’nın teklifini kabul etmesi bekleniyor.

Ankaragücü de bu transferden gelecek kaynağı da kullanıp, hem transfer yasağını kaldırarak hem de Konyaspor’dan On Numara Faruk Miya’yı transfer ederek taraftar tepkisini azaltmak isteyecektir.

Borven’in ayrılmasında bir nedenin de Eren Derdiyok’un transfer edilmesi olduğu söylentileri dolaşıyor.

Eren’in menajeri Mustafa Karagöl’ün, oyuncusunun yedek kalmasını engellemek amacıyla Başkan Faruk Koca’yı Borven’in satışı konusunda ikna ettiği iddia ediliyor.

Ankaragücü’ne geçen sezon başında Norveç’in Rosenborg takımından transfer edilen Torgeir Borven 29 maçta 10 gol, 1 asist ile oynadı. Borvenli Ankaragücü, 13. sıraya kadar yükselmiş, ancak oyuncu sakatlandıktan sonra son 8 maçta bir galibiyet dahi alamayan Ankaragücü küme düşmüştü.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galatasaray PSV’ye Evinde de Boyun Eğdi

Borven’in Kalmasını İstiyoruz