in

ANKARAGÜCÜ DÜZE ÇIKTI

Yeni sezonun başlamasına sayılı saatler kala, hala transfer yasağını kaldıramayan Ankaragücü’ne sonunda beklenen yardım geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in çağrısıyla bir araya gelen Başkent’in önde gelen iş adamları, Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu toplantıda, kulübe maddi yardımda bulunacaklarının sözünü verdi.

Bu toplantıda, Ankaralı iş adamlarının toplamda 4 milyon TL’lik geliri Ankaragücü’ne bağışlayacağı açıklandı.

Transfer yasağının kalkması için acilen gerekli olan bu paranın, gün içinde Ankaragücü’ne ulaştırılacağı ve bu sayede ön sözleşme yapılan isimlerin lisanslarının çıkarılacağı bildirildi.

Ankaralı iş adamlarınca bu maddi desteğin sağlanmasının yanı sıra Ankaragücü’nün önemli gelir kalemlerinden olan Spor Toto’dan gelen isim hakkı üzerindeki 3 milyon TL’lik haczin de kaldırıldığı öğrenildi.

Öte yandan, Ankaragücü için oldukça önemli gelişmelerin yaşandığı bu toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, “Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve Ankara’nın değerli iş adamları ile bir araya geldik. Ankaragücü’nün maddi sıkıntıları var, yeni transferlere lisans çıkarması için para gerekiyordu. Bu para bulunmasaydı tabir-i caizse amatör bir takımla ligde oynamak zorunda kalacaklardı. Ankaragücü’müzü bu sıkıntılı durumdan kurtarmak için seferber olduk. İş adamlarımız değişik miktarlarda fedakarlıkta bulunarak 4 milyon TL’yi bugün itibariyle Ankaragücü’ne teslim edecek şekilde organize etti. Bu sayede Ankaragücü’nün transfer yasağı sorunu kökünden kalkmış olacak. Daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait şirketlerden 5 Milyon TL’lik sponsorluk desteği sağlamıştık. Bu iki yardımı toplayınca yaklaşık olarak 9 milyon TL destekte bulunmuş olduk. Yeni transferlerin lisansı çıkarıldıktan sonra Spor Toto’dan gelecek paraların üzerinde 3 milyon TL’lik bir haciz vardı, onu da kaldırdık. Bu sayede Ankaragücü, düze çıktı. Ankaragücü’ne yardımcı olan iş adamlarına teşekkür ediyorum. Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve yönetim kuruluna, sahada mücadele verecek olan futbolculara da başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ise, “Ankaragücü, Ankara’mıza hem sosyal hem de ekonomik yönden katkıda bulunan bir takımdır. Son dönemde ekonomik anlamda problemler yaşadık. Geçmiş dönem borçlardan dolayı transfer yasağını kaldıramadık. Bu sıkıntılarımızı Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek Bey ile paylaştık, kendisi de Ankaralı iş adamlarını toplayarak acil bir eylem planı hazırladı. Ben özellikle Melih Gökçek Bey’e ve bizleri destekleyen iş adamlarımıza, hem Ankaragücü camiası hem de Ankaragücü yönetimi olarak çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu sene başarılı olup Ankaragücü’nü Süper Lig’e çıkarırız” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zor bir sezon bizi bekliyor / ALİ KUNAK

KAYSERİ'DE WELLITON SÖZLEŞMESİNİ FESH ETTİ