in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Ankaragücü Hak Ettiğinin 10 Puan Gerisinde

Fotoğraf: ABDURAHMAN ANTAKYALI

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, yönetim olarak takımın iyi yerlerde olması için gereken her şeyi yaptıklarını belirterek, ”Ankaragücü şu anda hak ettiğimizin 10 puan yerin gerisinde. Bu kadronun olması gerektiği yer bana göre ilk 6-7’dir.” dedi.

Başkan Faruk Koca, takım olarak ligde istedikleri yerde olmadıklarını kaydererek, ”İyi bir kadromuz var ama maalesef olması gereken bir takım olamadık. Şu anda Ankaragücü yönetimi bu takımın iyi yerlerde olması için gerekli her şeyi yapmıştır. Takım olma ile ilgili eksikliklerimiz var. Bu teknik heyetin işi, biz hocamıza güveniyoruz. Trabzonspor maçına kadar 4 maçımız var. Bu 4 maçı en az hasarla atlatırsak 45 günlük arada takımın toparlanacağına inanıyoruz. Ankaragücü şu anda hak ettiği yerin 10 puan gerisinde. Bu kadronun olması gerektiği yer bana göre ilk 6-7’dir. Giresunspor maçında hedefimiz galibiyet. Biz takımımızın bunu yapacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Koca, Eryaman Stadyumu’nda Fenerbahçe ile oynadıkları maçta misafir takıma hak ettiğini dışında yer tahsis etmediklerini dile getirerek, ”Fenerbahçe’nin hak ettiği taraftarın haricinde biz onlara bir şey vermedik. Ankara protokol şehri. Büyük maçlarda da çok büyük protokol ilgisi oluyor. Bunlar bizim misafirlerimiz, almayacak mıyız onları Burada bir kargaşa var. Sonuçta bedeli ödeyen Ankaragücü. Eryaman Stadyumu eklemelerde 22 bin kapasiteye sahip. Ama Fenerbahçe maçında 26 bine yakın taraftar vardı. Bir stat kapasitesi var, VIP var, loca var, Gençlik ve Spor var, güvenlik birimleri var. Rakip takıma bin 264 tane koltuk vermek zorundasınız. 8 bin 800 civarında kombine satmışız. Toplam biletli seyirci sayısı da 8 bin 500 civarında. 51 tane loca var. 14 tanesi Gençlik ve Spor’un, 17 tanesi bize ait. Bu localara Ankaragücülü gelecek diye bir şey yok. Locayı alanlar istediği misafirleri getirme hakkına sahip. 254 tane VIP’ten polise veya Gençlik ve Spor’a koltuk vermeniz gerekiyor. Burada bir kargaşa var. Sonuçta bedeli ödeyen Ankaragücü. 4 maç içeride oynadık ve maalesef yediğimiz ceza 1 milyon 450 bin lira. Usulsüz seyirci almaktan, merdiven boşluklarını doldurmaktan. Şu bir gerçek; stadın sahibi yok. Gençlik ve Spor mu, kulüp mü, federasyon mu Eğer stat Gençlik ve Spor’unsa bütün taraftarları alma ve protokol sorumluluğu onların olsun. Ev sahibi takımınsa kontrolün ev sahibi takımda olması lazım. Şimdi bir olay oldu, yanlışlar oldu ve bu yanlışların bütün bedelini biz Ankaragücü ödüyor.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kupası’ndaki Amedspor eşleşmesi hakkında da görüşlerini belirten Başkan Koca, özellikle sosyal medyada ayrıştırıcı bir dil kullanıldığını, buna karşın her zaman barışın dilini konuştuklarını ve örnek bir ev sahipliği yapacaklarını sözlerine ekledi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VAR Sistemi Ortadan Kaldırılmaz

Keçiörengücü Evinde Ağır Yaralı