in

GüldümGüldüm ŞaşırtıcıŞaşırtıcı BeğenmedimBeğenmedim BeğendimBeğendim HarikaHarika

Ankaragücü İle Hazırlık Maçı Yapmadık

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, Altay ile yapılan müsabakada istenmeyen olaylar olmasından dolayı, İzmir takımının başkanının kendisini arayıp özür dilediğini iddia ederken, Altay Teknik Direktörü Yücel İldiz, Ankaragücü ile hazırlık maçı yapmadıklarını söyledi.

Radyospor’da Salim Manav’ın canlı yayın konuğu olan Yücel İldiz, “Koronavirüs vakaları bize iki maça mâl oldu. Çok zor günler yaşadık. 2 maçımız da ertelendi. Balıkesirspor maçıyla bedensel olarak döndük. Takımda hemen hemen pozitif olmayan oyuncu kalmadı. Eski havamıza dönmek istiyoruz. Futbolcular büyük bir iştahla çalışıyorlar. Menemenspor maçıyla gücümüzü göstermek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

HAZIRLIK MAÇI YAPMADIK

Ankaragücü ile hazırlık maçı yapmadıklarını söyleyen İldiz, kavga iddiaları hakkında ise “Oyuncularım 3-4 günde bir test oluyorlardı. Test olmaktan bıktılar. Hazırlık maçı oynamak için de test gerekiyordu. Bu sebeple Antalya’da maç yapmadık. Ankaragücü ile hazırlık maçı oynadığımız iddiaları doğru değil.” dedi.

FATİH MERT: BAŞKAN ÖZÜR DİLEDİ

Yücel İldiz kavga iddialarını doğrulamasa da Ankaragücü Başkanı Fatih Mert Twitter’dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Dün dost kulübümüz Altay ile takımımızın ortaklaşa yaptığı antrenman sonrasındaki müsabakada yaşanan ve istenmeyen olaylardan dolayı, orada bulunan Altay Başkanı Özgür Bey(Ekmekçioğlu) beni arayarak özür dilemiş, yaşanan olaydan dolayı üzüntüsünü belirtmiştir.”

Medyaya yansıyan haberlerde, Altay’ın 2-0 öne geçmesinden sonra Ankaragücü’nden Cebrail Karayel ile Altay’dan Ziya Alkurt arasında başlayan gerginlik büyüdüğü, bu yüzden maçın yarıda kaldığı iddiası yer almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arabeske Bağlamak

Ankaragücü: Bir futbol takımından çok ötesi… Hakan Boyav