in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm

Ankaragücü Mustafa Dalcı İle Devam Ediyor

Ankaragücü’nde Mustafa Dalcı’nın görevine devam edebilmesi için resmi prosedür yerine getirildi ve Necati Erkmen ile Profesyonel Futbol Teknik Sorumlusu olarak sözleşme imzalandı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun talimatlarına göre sahada takımın başında bulunacak teknik sorumluların UEFA Pro Lisans belgesi sahibi olması gerekiyor.

TFF, bu belgeye sahip olmayan antrenörlerin sadece geçici süreyle teknik sorumlu olarak takımın başında maçlara çıkmasına izin veriliyor.

Bu sürenin sonunda ya antrenörüm görevine son veriliyor ya da teknik kadroda bu lisansa sahip biri bulunduruluyor ve kağıt üzerinde teknik direktör bu kişi oluyor.

Ankaragücü’nde Fuat Çapa’nın ardından A Takım’ın emanet edildiği antrenör Mustafa Dalcı’nın Pro Lisansı bulunmuyor. Son 4 maçta teknik sorumlu olarak takımın başında sahaya çıkan Mustafa Dalcı’nın süresi doldu, talimatlar gereği Gençlerbirliği maçında teknik sorumlu olarak sahaya çıkamayacak.

Mustafa Dalcı’ya bir süre daha şans vermek isteyen Ankaragücü yönetimi de gençlik gelişim teknik sorumlusu Necati Erkmen ile 16 Aralık 2020 tarihi itibariyle profesyonel takım teknik sorumlusu olarak sözleşme imzaladı.

Mustafa Dalcı maç sırasında yedek kulübesinde yer alarak takımı yönetecek ama artık kağıt üzerinde teknik direktör Necati Erkmen olacak. Yayıncı kuruluşun maç öncesi ve maç sonu röportajlarına da Necati Erkmen katılacak.

Ankaragücü’nün bugün itibariyle teknik kadrosunda şu isimler bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gençlerbirliği’nden Kupaya Veda

İlaç Ankaragücü’nde Saba Lobjanidze