in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü Olmazsa, Gaziantep FK İle Anlaşma Tamam

Ankaragücü’nde gündemin bir numaralı ismi haline gelen Norveçli santrafor Torgeir Borven, Başkent ekibi ile anlaşamaması halinde Gaziantep FK’ne imza atacak.

Gün boyu Borven ile ilgili gelişmeleri araştıran VİRALSPOR yazarı Metiner Erdem’in görüşleri şöyle:

“Bir haftadır Borven ile ilgili gelişmeleri araştırıyorum. Borven, kesinlikle basına açıklama yapmamakta kararlı. Basına konuşmuyor ama düşüncelerini çevresindekilerle, çalıştığı profesyonellerle paylaşıyor. Ben de en yakınındakiler ile konuşuyorum. Borven’in derdi para değil. Kendisine değer verildiğinin hissettirilmesini istiyor. Geçen sezon, bu konuda Mustafa Dalcı ile yaşanmış kötü bir deneyim var.

Peki Ankaragücü, Borven’i değerli olduğuna nasıl ikna edebilir?

Borven tarafından edindiğim bilgiye göre, bunun bir yolu sözleşmesini uzatmak. Şu an Ankaragücü ile 1+1 yıllık sözleşmesi var. Yani 2 yıl daha Ankaragücü’nde. O ise bana değer verildiğini hissettirsinler, 3 yıllık sözleşme imzalayalım diyor. Şu an aldığı maaş yıllık 450 bin Euro. Yıllık 500 bin Euro’dan sözleşme yenilemeye razı. Pinto’nun 700 bin Euro maaş aldığı bir takımda Borven bu rakamı sonuna kadar hak ediyor düşüncesindeyim.

Borven dün gece Ankara’ya geldi, Norveç’te uçağını kaçırdığından gece 24.00 gibi Ankara’da olabildi. Oldukça yorucu bir yolculuk geçirdi.

Bugün antrenmana çıktı. Büyük ihtimal kulüp bolca “Borven antrenmanda” fotoğrafı paylaşır. Bu Ankaragücü’nde kalacak anlamı taşımıyor. Borven’e Süper Lig’den Göztepe, Alanyaspor, Hatayspor ve Gaziantep FK talip. Göztepe ve Alanyaspor, Borven’e bonservisini kendin al gel diyor. Bu da 1 milyon Euro cebinden harcama yapması demek. Borven, tabi ki bu teklifi kabul etmez. Hatayspor, Boupenza’yı bekliyor. Boupenza giderse, Borven’i alabilirler. Gaziantep FK ise Borven’in 200 bin Euro olan kiralama bedelini ödemeye hazır. Borven’in temsilcileri, Gaziantep ile prensipte anlaştı. Ankaragücü ile bugün yarın yapılacak görüşmelerde anlaşma sağlanamazsa Borven, Gaziantep’e imzayı atacak.

Kişisel görüşüm ise Borven’in Ankaragücü’nde kalacağı yönünde. Bunu neden söylüyorum? Bir anektodu anlatayım. Hikmet Karaman döneminde Borven golleri atmaya başladığında. Mustafa Dalcı’yı aramış, neden Borven’i bu şekilde kullanmadınız demiştim. Mustafa Dalcı’nın söylediği şu olmuştu:

“Benim dönemimde Ankaragücü’nün gol sıkıntısı olmamıştı ki, neredeyse her maçta gol attık. Borven benim, Ankaragücü’nde uyguladığım oyun sistemime uymuyor ama Süper Lig’de Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi hedefli takımlarda forma giysin her sezon gol kralı olur.”

Mustafa Dalcı’nın şu anda bu düşüncesini yönetim kurulu ile paylaştığını. “Artık şampiyonluğa oynayan hedefli bir takımız, bu takımda mutlaka Borven de olmalı” dediği bilgisi bana ulaştı.

Bu bilgi mutlaka Borven’e de ulaşmıştır. Onu mutlu etmiştir. Ankaragücü yönetimi de istediği 3 yıllık sözleşmeyi yapar, bu konu kapanır diye düşünüyorum.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig’de Hangi Stada Kaç Seyirci Alınacak?

Hasan Hüseyin Acar Ankaragücü’nde