in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Ankaragücü Taraftarını Seviyorum, Onlar da Beni Seviyor

Ankaragücü’nün Brezilyalı file bekçisi Ricardo Friedrich, Türkiye’deki başarısında Ankaragücü taraftarının etkisinin çok fazla olduğunu belirterek, “Ankaragücü taraftarını seviyorum, onlar da beni seviyor” dedi.

Ricardo Friedrich, Aspor’un canlı yayınına katılarak soruları cevaplandırdı. Yayına “merhabalar, iyi bayramlar” diyerek Türkçe başlangıç yapan Brezilyalı kaleci, zor bir süreçten geçtiklerini, Brezilya’da olan eşinin hamile olmasından dolayı yoğun endişe yaşadığını anlattı.

Futbolsuz geçen süreci evde çok çalışarak, yemek yaparak, temizlik yaparak geçirdiğini kaydeden Friedrich, Türk yemeklerini çok sevdiğini söyledi.

Ankaragücü’nün sempatik kalecisinin öne çıkan açıklamalarından VİRALSPOR’un derledikleri şöyle:

-Farklı ülkelerde oynadığım içn o ülkelerin kültürlerine adapte olmaya çalışıyorum. Türkiye’yi, Türk halkını çok sevdim, kendimi evimde gibi hissediyorum. Saygımdan dolayı Türkçe öğrenmeye çalışıyorum.

-İdolüm Taffarel’di, Allison da çok beğendiğim Brezilyalı kaleci. Ağabeyim de çok iyi kaleciydi, onu da kendime örnek alırım.

-Belirsizlik rahatsız ediyordu. Şimdi o belirsizlik ortadan kalktı. Futbola 12 Haziran tarihinde dönüş yapılacağının belli olmasından sonra daha motive olmaya başladık. Mental olarak kendimi hazır hissediyorum. İlk maçıma çıkacak gibi heyecanlıyım.

-İyi bir takıma sahibiz, karakterli oyuncular var. Düşme hattında olmamız bizi korkutmuyor. Kalan 8 maçta en iyi şekilde oynayarak takımı ligde tutacağımıza inanıyoruz.

-Türkiye’ye adaptasyonum çok kolay oldu. Teknik heyet, personel, taraftar beni çok iyi karşıladı. Özellikle taraftarın ilgisi çok önemliydi Taraftarlar beni kucakladı, benimsedi. Bu da beni heyecanlandırdı, motive etti, sahadaki işime, oyunuma olumlu yansıdı. Ankaragücü taraftarı nasıl tutkulu ise ben de öyle tutkuluyum. Ben de iyi bir futbol taraftarıyım. Ankaragücü taraftarıyla birbirimizi bulduğumuza inanıyorum. Ankaragücü taraftarıyla gerçekten karşılıklı sevgimiz var.  Ben onları seviyorum, onlar da beni seviyor.

-Ankaragücü ile gelecek sezon sonuna kadar kontratım var. Karakter olarak hırslı bir oyuncuyum. En iyisini yapmaya çalışırım. Kendimi geliştirmek için sürekli çalışırım. Oynadığım takımlarda da iz bırakmak isterim. Gelecek sezon sonuna kadar Ankaragücü’ne odaklanmış durumdayım. Ankaragücü için elimden geleni yapmaya çalışacağım. Tabi ondan sonrasını Allah biliyor. Ondan sonrasına bakacağız göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kayserispor Antrenman Maçlarına Başladı

TFF, Futbola Dönüş Öneri Protokolünü Güncelledi