in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü Tek Ses Tek Yürek

HABER: METİNER ERDEM

Süper Lig’de 24 puanla son sırada yer alan Ankaragücü, her biri ayrı final olan 6 maçla sezonu tamamlayacak.

Herkesin elinde kâğıt kalem, son 6 haftanın hesabını yapıyor.

METİNER ERDEM

Ortak görüş, ligde kalmak için 6 maçtan en az 12 puan çıkartmak gerekiyor.

Zor ama özne Ankaragücü olunca hiçbir şey imkânsız değil.

Ankaragücü tarihi nice imkânsızların üstesinden gelindiği destanlarla dolu.

En yakın örneği de geçen sezon…

Bu camia kenetlendiği zaman, neleri başarabileceğini geçen sezon göstermişti.

Bu sezon da neden olmasın?

Ankaragücü’nde kritik 6 haftada belki de en zorlanacağı Trabzonspor maçı öncesinde teknik direktör değişikliği yaşandı.

Mustafa Reşit Akçay gitti, İbrahim Üzülmez, nam-ı diğer Deli İbrahim geldi.

Kararlar tartışılsa da kısa sürdü.

Tartışma zamanının olmadığını herkes biliyor.

Taraftar dernekleri ve faal yöneticiler, görüşlerini her zaman paylaşıyorlar.

VİRALSPOR, bunların dışında eski başkanlara, isimleri sık sık Ankaragücü ile yan yana gelenlere Ankaragücü’nü ve son 6 haftayı sordu.

Kimisi yönetime muhalif, kimisi gönülden destekleyen.

Alınan cevaplardan gördük ki muhaliflik dünde kalmış, camia artık tek ses, tek yürek olmuş.

Tartışmalar bir kenara bırakılmış, Başkan Fatih Mert ve yönetimine destek en yüksek noktaya ulaşmış.

Şimdi top, yönetim, çiçeği burnunda teknik heyet ve futbolcularda.

Kısa süre içerisinde ulaşabildiklerimizin, Ankaragücü hakkındaki düşüncesi şöyle (Alfabetik sırayla):

ABDULLAH KARAATA (ANKARAGÜCÜ ESKİ YÖNETİCİSİ): Ankaragüçlülük, sevinci F-16 pilotları gibi en yükseklerde, üzüntüyü yerlerde en diplerde yaşamaktır. Bu yüzden Ankaragücü taraftarı yönetimiyle hep iç içedir. Bazen bundan dolayı ben de hepimiz düşüncelerimizi sosyal platformlarda dile getirebiliyoruz. Yok şu hoca gelsin, şu topçu gitsin gibi. Kaldı 6 maçımız. Yönetim bir karar verdi. İbrahim Üzülmez’i getirdi. Bize düşen görev her zaman destek olup takımımızın ligde kalmasını sağlamak. İnşallah da ligde kalıp yolumuza Süper Lig’de devam ederiz. Düşsek de yapacak bir şey yok. Her zamanki gibi mücadeleye devam. Çünkü başka Ankaragücü yok.

ABİDİN DOĞAN (İŞ İNSANI- ANKARAGÜCÜ TARAFTARI): Her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu süreçte takımımızın başarısı için her şeyi bir kenara bırakıp birlik olma zamanı. Kalan maçlardan alacağımız sonuçlarla ligde kalacağımızı inanıyorum. Şimdi destek zamanı, şimdi birlik zamanı. Gururluyuz, güçlüyüz, Ankaragüçlüyüz

ALPER BAKIRCIGİL (TRT SPOR SPİKERİ- TSYD ANKARA ŞUBESİ ESKİ BAŞKANI): 110 yıllık bir tarih. Şehit futbolcular kulübü. Barutun yanmadan öncesi sarısı, yandıktan sonraki laciverti. Sarı mermi. Halkın, garibanın, gecekondu evlerinin takımı. Kupanın Beyi. Böylesine gurur ve şerefi taşıyan başkentin göz bebeği. Çok sarsıldı daha önce, çok örselendi, çok itildi, kakıldı ama hiç yıkılmadı. Hep daha güçlü, hep daha mağrur döndü. Yine sıkıntıda koca çınar. Yine kalkacak ayağa. Yine miniklerin sevinci, büyüklerin sevinç göz yaşı olacak. Hep yaptın şanlı Ankaragücü, yine yapacaksın. Son 6 hafta Eren için, Mert için, İhtiyar Osman, Hurdacı için… Seni cennetten ve gönülden izleyenler için başaracaksın. Sonuna kadar kalbimiz Ankaragücü için çarpacak. Sonuna kadar desteğe devam edeceğiz. Başaracaksın. Bastır ANKARAGÜCÜ.

AYKAN ATİK (ANKARAGÜCÜ ESKİ TEKNİK DİREKTÖRÜ): Ankaragücü, sezon başından beri bir sürü sıkıntılar geçirdi. Bu saatten sonra şu hoca gelmiş, bu hoca gelmemiş, yok şu oynamış, bu oynamamış diye camianın gereksiz çekişmelerle uğraşması çok anlamsız geliyor. Kalan 6 maçta herkesin tüm yüreğiyle takımın ve gelen hocanın arkasında durması lazım. Başkan ve yönetime de destek vermek gerektiğini düşünüyorum. Bu saatten sonra yapılacak olumsuz yorumların takıma zarar vereceği unutulmamalı. Her şey Ankaragücü için!

BAHADIR ERDEMİR (ANKARAGÜCÜ TARAFTARI): Yönetim bir karar aldı, Ankaragücü taraftarı düşüncelerini paylaştı. İmzalar atıldı. Yol kısa, zaman dar. Artık yönetime ve teknik ekibe destek olma, eleştirilere nokta koyma zamanı. Bize yakışan da budur.Bizler ne zorlukları kolaya çevirdik ne imkânsız denilenleri başardık. Ligden düşeceğiz sözlerinin hiçbir şekilde konuşulmasını dahi yakıştıramıyorum. Bu ligde kalacağız. Hep birlikte yine başaracağız.Ve muhalefet olmak asla düşman olmak değildir. Eleştirilerimizi ahlaki yaptığımız sürece elbette fikirlerimizi paylaşmaya devam edeceğiz.

BİROL DARÇIN (SANAYİCİ- ANKARAGÜCÜ TARAFTARI): Şu an kızım için hastanedeyim. Aklım ne kadar kızımdaysa o kadar da Ankaragücü’nde. Sanayiciyiz, Korona günlerinde ciddi sıkıntılar yaşıyoruz ama kendi sıkıntımdan çok Ankaragücü’nün sıkıntısı için dertleniyorum. Ankaragüçlülük farklı bir şey. İllaki Süper Lig’de olmak da gerekmiyor, Ankaragücü sevdası için. Son 6 hafta artık. İnanıyorum ki şu anda tüm Ankaragüçlüler Başkanı’nın ve teknik direktörünün arkasında. Bu takım Süper Lig’de kalacak.

FİKRİ BAŞPINAR (ANKARAGÜCÜ ESKİ GENEL KAPTANI): Taraftar zaten takımına inanmış. Genç bir başkanımız var. O ve yönetimi başarılı olmak için çırpınıyor. Bütün iş topçulara kalmış durumda. Onlar da inanırlarsa bu iş olur. Maçlar 11’e 11 oynanıyor. Başarmamaları için hiçbir sebep yok. Hakemler de düzgün ve hiçbir etki altında kalmadan maçları yönetirlerse bizim kadromuz ligde kalmayı başaracak güçtedir.

GÜRAY SOYSAL (24 SAAT GAZETESİ SORUMLUSU-GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ) 

Ankara adeta üvey evlat. Böyle bir dönemde birleşmeli tek yumruk olmalıyız. Ankaralıları etrafında birleştirecek tek güç de 110 yıllık tarihe sahip Ankaragücü’dür. Ankaragücü bu ligde kalmalı. Ben Ankaragüçlüyüm diyen herkes de bir araya gelip gereken desteği vermeli. Kırgınlıklar, küskünlükler geride kalmalı. Ankaragücü için hayati önemde 6 haftaya giriyoruz. Taraftar stada giremese de futbolcuya, teknik heyete, başkana, yönetime yanında olduğunu hissettirmeli. Bizlere de bir görev düşüyorsa, elimizi taşın altına koymaya hazırız.

MEHMET YİĞİNER (ANKARAGÜCÜ ESKİ BAŞKANI): Zor bir süreç yaşıyoruz. Geçen sezon başlayan hakem katliamları, ekonomik sıkıntılar camiamızı üzdü. Ankaragücü bizim en önemli değerimiz. Hepimizin emeği var. Son 6 hafta. Süper Lig’de kalma savaşı veriyoruz. Bu camia, geçmişte çok büyük zorlukları başarmış. Yine başaracaktır. Bundan asla şüphemiz yok. Takımımıza destek olmak hepimizin asli görevidir. Her ne olursa olsun, takımımızın yanındayız. Allah yardımcımız olsun.

METİN AKYÜZ: (ANKARAGÜCÜ ESKİ BAŞKANI): Artık bu işin, dünü de yarını da yok. Bugün Ankaragücü’ne destek verme zamanı. Geçmişin küskünlüklerini, kırgınlıklarını, geleceğe yönelik beklentileri bir tarafa bırakalım. Ankaragücü için tek ses, tek yürek, tek yumruk olalım. Biz birlik olduğumuz sürece hiçbir güç önümüzde duramaz. İyi bir takımımız var. Yeni bir teknik direktörümüz var. Başkanımız Fatih Mert ve yönetimi, bu takımı ligde tutmak için çok emek harcadı. Karşılığını mutlaka alacaklardır. Bu takım kalan 6 maçta gereken puanları alacak ve Süper Lig’de kalacaktır. Bize düşen Ankaragücü’müze hep destek, tam destek.

MURAT AĞCABAĞ: (ANKARAGÜCÜ ESKİ ASBAŞKANI): 2019-2020 Cemil Usta Sezonu’nda, Ankaragücü’müz adına çok önem arz eden son 6 haftaya girdiğimiz şu süreçte, daha önce birçok sıkıntılı süreci başarı ile geride bırakan kulübümüzün yine aynı şekilde bu sıkıntılı dönemden de alnının akıyla çıkacağından hiç şüphe duymuyorum.

Yaşanan teknik direktör değişimi ile birlikte takımımızın istenilen sonuçlara ulaşarak ligde kalmayı başaracağına yürekten inanıyorum. Büyük Ankaragücü camiası olarak birlik ve beraberliğimizi sağladığımız sürece atlatamayacağımız hiçbir zorluk yoktur. Bu sezon oynanacak son 6 haftada, istediğimiz ve bildiğimiz Ankaragücü ruhunun ortaya konduğu takdirde üst üste galibiyetler alarak ligde kalmak için gerekli puana ulaşacağımıza eminim.

Ankaragücü’nün tekrar Süper Lig’e çıktığı dönemde kulübümüzde Asbaşkanlık yapmış birisi olarak, hangi zor şartlarda bu noktaya gelindiğine şahidim. Ankaragücü’müzün tekrar eskiye dönmemesi ve aynı sıkıntıları bir daha yaşamaması adına ligin geri kalan bölümünde, Ankara’nın en büyük gücü olan Ankaragücü’ne hep birlikte sahip çıkıp şanlı Ankaragücü taraftarlarını ve camiasını mutlu etmek için uğraşmalıyız.

İnanıyorum ki, sezon sonunda ligde kalmayı başaracağız. Bu kritik dönemde, yönetime, teknik heyete ve futbolculara başarılar diliyorum.

MUSTAFA KAPLAN (ANKARAGÜCÜ ESKİ TEKNİK DİREKTÖRÜ): İbrahim Üzülmez benim arkadaşım, kardeşim. Ankaragücü’nde başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Başkanımız Fatih Mert, Yöneticimiz Faruk Koca çok büyük fedakarlıklarda bulunarak transfer yasağını kaldırdılar. Şimdi de takımı ligde tutmak için gecelerini gündüzlerine katarak çalışıyorlar. Emeklerinin karşılıklarını mutlaka alacaklardır. Bize de ne görev düşerse yapmaya hazırız. Büyük Ankaragücü taraftarı tribünlerde olsaydı, ligde kalmak çok daha kolay olurdu. Yine de taraftarın pozitif enerjisi Ankaragücü’ne güç katacak, bu takım ligde kalacaktır.

TUNA YILMAZ: (ANKARAGÜCÜ ESKİ BASIN SÖZCÜSÜ): Ligin bitimine 6 hafta kaldı. Dargınlıkları, kırgınlıkları unutup kalan maçlara odaklanmalıyız. Birlik ve beraberlik içinde kenetlenip tek vücut olursak, oluşacak sinerji ile aşamayacağımız engel yoktur. Geçmişte birlikteliğimizle defalarca bu camia zor işler başardı. Trabzon’dan puan ya da puanlarla dönmeyi umut ediyoruz. Takımımıza güveniyoruz, kalan maçlarda en iyi sonuçları alıp layık olduğumuz yerde kalacağımızı dair kuşkumuz yoktur. Biz birlikte güçlüyüz Ankaragüçlüyüz.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tescillendi… Teknik Direktör İstikrarımız Yok

Ankaragücü, Trabzonspor’a Hazır… İşte Muhtemel 11