in

Ankaragücü yardım kampanyası başlattı / METİNER ERDEM

Ankaragücü, maddi sorunlarına çözüm bulabilmek amacıyla “Yalnız Değilsin Ankaragücü” sloganıyla SMS kampanyası başlattı.

Kampanyanın duyurulması amacıyla başkent spor medyasıyla kahvaltıda bir araya gelen Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, herkesin umudunu kestiği, amatör kümeye düşmesine kesin gözüyle baktığı bu kulübü, inanmış bir grup insan ve taraftarın verdiği büyük destekle 2. Lig’de şampiyon yaptıklarını söyledi.

Tandoğan’daki şampiyonluk kutlamaları sırasında, yönetim kurulunun göreve devam edip etmemesini 30 bin taraftarın oyuna sunduklarını, taraftarın büyük coşkuyla kendilerine destek olduğunu anlatan Yiğiner, “Taraftarın verdiği bu destek bize moral oldu ve bu moralle çalışmalarımıza başladık. Hemen ziyaretlere başladık. Yaptığımız ziyaretlerde kulübün maddi sorunlarına çözüm olacak sözler verildi. Umutla bu sözlerin yerine getirilmesini bekledik ama baktık ki olmuyor. Birileri, bizim başarılı olmamızı istemiyor. Takım 3-4 hafta kötü giderse taraftar istifa çağrıları yapar, bu yönetim baskılara boyun eğer ve gider diye düşünüyorlar. Bunlar bizi tanımamışlar. Bizim hangi koşullarda bu takımı teslim alıp, bu noktalara getirdiğimizi daha öğrenememişler. Yönetim olarak elimizi taşın altına her zaman soktuk, bundan sonra da sokmaya devam edeceğiz. Alacağız elimize makbuzu, kapı kapı gezip para toplayacağız. Bundan da hiç gocunmayacağız” diye konuştu.

“ACİL 20 MİLYON LİRAYA İHTİYAÇ VAR”

Ankaragücü’nün henüz TFF’ye lisans başvurusu yapmadığını, borçlar ve yeni yapılacak transferler için acilen 20 milyon liraya ihtiyacı olduğunu kaydeden Yiğiner, şöyle devam etti:

“Bu para bana hemen lazım. Sözlerin gerçekleşmesini bekleyecek zamanım yok. Bu yüzden öncelikle SMS kampanyası başlattık. Taraftarımızın bu kampanyaya büyük destek sağlayacağına inancımız sonsuzdur. Bu kampanyayla ilk aşamada 1-2 milyon lira toplamayı planlıyoruz. Bir o kadar da Passolig’den gelir diye düşünüyoruz. Eski başkanları, işadamlarını, esnafı ziyaret edip destek isteyeceğiz. Bu kulüp 20 milyon lirayı bir şekilde bulacaktır.”

Yiğiner, transfer için öncelikle kaynak arayışlarının sonuçlarını görmek istediklerinin altını çizerek, “Transfer için a, b, c planları yapıyoruz. 20 milyonu bulursak ona göre transfer yapacağız. 20 milyon olmasa da ciddi bir kaynak bulursak ona göre, beklentilerimiz tamamen boşa çıkarsa da ona göre transfer politikaları uygulayacağız. Transfer için öncelikle kaynak arayışlarımızın sonucunu görmek gerekir” dedi.

Kampanya, ilk SMS’nin Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner tarafından atılmasıyla başladı. Kahvaltıya katılan medya mensupları ve yöneticiler de attıkları SMS’lere kampanyaya destek oldular.

Ankaragücü Kulübü’nden kampanyayla ilgili yapılan açıklama ise şöyle:

“2016-2017 sezonunda büyük zorlukları yenerek Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grupta şampiyon olarak TFF 1.Lig’e yükselmenin gururunu hep beraber yaşadık.

107 yıllık tarihi ile Türk Sporuna sayısız sporcular kazandıran Kulübümüz geçmişten gelen borçlar sebebi ile ekonomik yönden sıkıntılı süreçten geçmektedir.

Kulübümüzün eskiden olduğu gibi hak ettiği Süper Ligde yer alması, güçlü bir kadro oluşturması, borçlarının ödenebilmesi ve başarının devamlılığının sağlanabilmesi adına, siz değerli taraftarlarımızın, esnaflarımızın, iş adamlarımızın ve halkımızın Kulübümüze nakdi ve SMS sistemi ile bağış yapabilmeleri için kampanya düzenlenmiştir.

Asırlık çınarın yaşaması ve hak ettiği Süper Lig’de yerini alması adına herkesin bu kampanyamıza destek vermesini bekliyoruz.

Saygılarımızla, Kamuoyuna duyurulur.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü

Yönetim Kurulu

NAKİT BAĞIŞ YAPMAK İSTEYENLER İÇİN BANKA HESABI

Türkiye Halk Bankası Anıt Şubesi

Şube Kodu : 0411

Hesap No : 0411-10260583

İban no : TR20 0001 2009 4110 0010 2605 83 (TL Hesabı)

Hesap Adı : MKE Ankaragücü Gençlik Spor Kulübü

VODAFONE HATTI KULLANANLAR İÇİN SMS KAMPANYASI

1910 nolu numaraya “Yalnız Değilsin Ankaragücü” yazıp göndererek

10,00 TL (On TL) bağışlamış olacaktır.

Sadece Vodafone aboneleri için geçerli.

TURKCELL HATTI KULLANANLAR İÇİN SMS KAMPANYASI

3910 nolu numaraya “Yalnız Değilsin Ankaragücü” yazıp göndererek

10,00 TL (On TL) bağışlamış olacaktır.

Sadece Turkcell aboneleri için geçerli.

TELEKOM (AVEA) HATTI KULLANANLAR İÇİN SMS KAMPANYASI

1910 nolu numaraya “Yalnız Değilsin Ankaragücü” yazıp göndererek

10,00 TL (On TL) bağışlamış olacaktır.

Sadece Telokom (Avea) aboneleri için geçerli.

Bağış Kampanyası Ankara Valiliği’nin 17.03.2017 tarihli ve 74071012-478.01.01/12782 sayılı izniyle düzenlenmiştir.”

İSMET TAŞDEMİR AYRILDI

Öte yandan teknik direktör İsmet Taşdemir’in görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Taşdemir’in yarın bir konu ile ilgili bir basın toplantısı yapacağı ifade edildi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ORDUSPOR VALİLİK KARARIYLA SOKAĞA ATILDI

TFF 1. LİG’İN ŞAMPİYONU SİVASSPOR