in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü Yönetiminden 155 Milyon Liralık Performans

Ankaragücü yönetimi transfer yasağını kaldırırken, sadece 3 ayda finansal konularda inanılmaz performans sergiledi.

VİRALSPOR’un edindiği bilgilere göre, Fatih Mert başkanlığındaki yönetim 31 Ekim’de işbaşına geldiğinde Ankaragücü’nün toplam 85 milyon lira tutarında 40’a yakın dosyadan dolayı transfer yasağı bulunuyordu.

Aynı zamanda Sarı Lacivertli takımın mevcut kadrosundaki futbolculara sadece Gençlerbirliği maçının galibiyet primi ile çok küçük ödemeler yapılmıştı.

Hem mevcut futbolcuların ödemeleri hem de transfer yasağı dosyalarından dolayı mali sıkıntılar yaşanan kulüpte, Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Koca’nın ipleri eline almasıyla büyük değişim yaşandı.

Ankaragücü sadece 3 aylık dönemde transfer yasağı dosyaları, mevcut futbolcuların maaşları, primleri ve kulübün diğer giderleri için 90 milyon TL nakit ödeme gerçekleştirdi.

Transfer yasağının önündeki engellerden biri olan vergi ve SGK ödemeleri için gerekli 65 milyon lira için de çoğunluğu Faruk Koca’nın şirketlerine ait olan dükkanlar, konutlar teminat olarak gösterildi.

Diğer yöneticiler de kendi ev ve işyerlerini teminat göstererek, Ankaragücü’nün transfer yasağını kaldırmasına katkı sağladılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ankara büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın destekleriyle imkansızı başaran Faruk Koca, görevini başarıyla tamamladı.

Bundan sonra artık görev Başkan Fatih Mert ve Futbol Şube Sorumlusu Tamer Açar’da.

Taraftar bu ikiliden, nokta transferlerle, finansal açıdan elde edilen başarıyı sportif başarıyla taçlandırmasını bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nordfeldt: Kazanmaya ve Yükselmeye Devam Edeceğiz

Yeni Malatyaspor’dan Trabzonspor’a Ağır Eleştiri