in ,

BeğendimBeğendim

Ankaragücü’nde İmza Şov

Transfer yasağını kaldıran Ankaragücü, daha önce anlaştığı oyunculara imza attırdı.

Beştepe Tesisleri’nde düzenlenen yeni transferleri tanıtım ve imza töreninde bir konuşma yapan sarı lacivertli kulübün Başkanı Fatih Mert, ”Ankaragücü için gerçekten önemli bir gün. Bu işleri buralara getirmek zor. Kolay olmayan bir dönemden geçtik. Hep beraber bunu yaşadık. Ankaragücü bizim geldiğimiz tarihten itibaren on aylık süreçte kapısına kilit vurulma noktasına doğru giden bir kulüptü. Şu anda tekrar transferini yapıp Süper Lig’de mücadele eden bir takım halinde olması gerçekten mutluluk ve gurur verici.” dedi.

Başkan Mert, transfer yasağı nedeniyle zor günler geçirdiklerini ifade ederek, ” Bugün yeni transferleri sizlere tanıtmak için buradayız. Tabi ki buraya gelmek bu imzaları attırmak kolay olmadı. Biliyorsunuz transferleri yasak dosyalar vardı. Bu dosyaları çözmek hiç kolay olmadı. Şimdi meblağlar dışarıdan kolay görünüyor fakat bu işleri çözebilmek bunları bir araya getirebilmek kolay değil. Maalesef bu kulüp 99 dakika oynamış bir futbolcu 2.450.000 Euro para ödemek zorunda kaldı. Bu para 20 milyon TL’nin üzerinde bir para. Bu iki futbolcu ödenen parayla bu tesisleri belki de Türkiye’nin en modern tesisler haline getirebilirdik. Ama bu sıkıntılardan dolayı Ankaragücü ciddi ekonomik sorunlar yaşıyor. Bu imzaların bedelini hep beraber ödüyoruz şu anda. Bugün yeni bir gün yeni bir başlangıç.” diye konuştu.

Sarı lacivertli taraftarın da artık bıktığını belirten Başkan Mert şunları söyledi:

”Taraftarın beklentisi de var. Bıktı taraftar yıllardır aynı sorundan. Eleştiriyi göze aldık. Afyon kampının başında katılan futbolcularımız vardı bunu söylemedik, yasak için indirim alabilir miyiz diye ama olmadı kulübü karıştırmak için devreye girdiler. Allah’a şükürler olsun transferlerin hepsi hazır ve lisansları çıktı. Fuat hocamız ve ekibi ile de birlikte uzun soluklu çalışmayı planlıyoruz. Bir iki yıl içerisinde daha farklı hedefleri olan bir takım olacağız. Transfer konusunda yönetim kurulumuza teşekkür ediyoruz. Türk sporuna ve futbol camiasına desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ederim. Ayrıca Türk futbol ailesinin sorunları ile yakından ilgilenen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’na, Milli Savunma Bakanlığı MKE Genel Müdürümüz ve Yönetim Kurulu’na ve kulübümüz yönetim kuruluna seçildiğimiz günden bu güne kadar desteklerini esirgemeyen  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a, kulübümüzün her daim yanında olan desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Ankara Milletvekilimiz Sayın Ali İhsan (Mücahit) Arslan’a huzurlarınızda teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Kulübümüzün bugünkü durumunda olmasında büyük bir emeği olan Sayın Faruk Koca’ya da vermiş olduğu destekten dolayı özellikle teşekkür etmek istiyorum. Yeni transferlerimiz, takımımıza ve taraftarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. ”

9 İMZA

Başkan Fatih Mert’in konuşmasının ardından imzalar atıldı.

Transfer yasağı sorunuyla yıllardır mücadele eden MKE Ankaragücü’nde yönetim, yaklaşık 142 milyon TL’lik borcu kapatıp yasağı kaldırarak, daha önce anlaşma sağladığı 9 futbolcuya imza attırdı.

Ankaragücü’nün yeni transferleri şu isimler:

Mücahit Can Akçay, (2+1), Jonathan Bolingi (Kiralık), Murat Sipahioğlu (Altyapı), Zvonumir Sarlija (2+1), Erdi Dikmen (2+1), Atakan Rıdvan Çankaya (2+1), Şahverdi Çetin (2+1), Luka Adzic (Kiralık), Joseph Paintsel (Kiralık)

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig’de En Yaşlı Teknik Adam Terim, En Genç Can

Transferlerden 5, 6’sı Direkt Oynayabilecek