in

Ankaragücü’nde Kartal’ın raporu bekleniyor / METİNER ERDEM

ANKARAGÜCÜ’NÜN SAMSUN’DA OYNADIĞI SAMSUNSPOR MAÇINI İZLEYEN METİNER ERDEM DAHA SONRA İSMAİL KARTAL İLE GÖRÜŞÜP ÖNEMLİ SAPTAMALARDA BULUNDU.

Ankaragücü, teknik direktör İsmail Kartal’ın raporu doğrultusunda 5-6 futbolcusu ile daha yollarını ayıracak.

METİNER ERDEM

Kartal, kamp kadrosunda 28 futbolcu bulunduğunu, bu rakamı Samsunspor maçından sonra futbolculara verilen iki günlük izinde hazırlayacağı raporla 22’ye düşüreceğini söyledi.

Kartal, “5-6 oyuncumuzla daha yollarımızı ayıracağız. Bu konuda hazırlayacağım raporu bugün, yarın yönetime sunacağım. 3-4 yeni transferle 25-26 kişilik kadroyla ligde mücadele edeceğiz” dedi.

Sarı lacivertli takımın sağ bek, sol bek, stoper ve hücuma dönük sol kanatta onayacak oyunculara ihtiyaç duyduğunu anlatan Kartal, “Bu oyuncuları kulübün bütçe imkanları doğrultusunda transfer edeceğiz. Fenerbahçe’den kaleci Erten ile Hakan Çinemre’yi istemiştim. Hakan Göztepe’ye gitti, kaleci Ertuğrul da Boluspor’a gidince, Erten’in ayrılmasına izin vermediler. Bu yüzden Fenerbahçe’den oyuncu alamadık” diye konuştu.

BREZİLYALI İLE YOLLAR AYRILDI

Ankaragücü, denemek amacıyla kamp kadrosuna kattığı Brezilyalı stoper Edson Da Silva’yı, teknik heyetin olumsuz rapor vermesi üzerine gönderdi.
Başkent ekibinde, antrenmanı ve kampı izinsiz olarak terk eden Muhammet Gönülaçar ve Ömer Bozan ile de yollar dün ayrılmıştı.

YABANCILAR GÖZ DOLDURDU

Bu arada dün yapılan Samsunspor maçında yeni transfer edilen yabancılar beğenildi.
Kampa geç katılmasına karşın Kibong, Kehinde ve Owusu gelecek için umut verdi.

2 topu direkten dönen Ankaragücü de maçı 1-0 kaybetmesine karşın, özellikle ikinci yarıda ortaya koyduğu futbolla gelecek için umut verici bir görüntü çizdi.

Sarı lacivertliler, lig öncesi son hazırlık maçını 5 Ağustos Cumartesi günü, Yenikent Osmanlı Stadı’nda saat 17.30’da Hacettepe ile oynayacak.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FESTİVALDE GENÇLERBİRLİĞİ’NE BÜYÜK İLGİ

BAJIC UDINESE’YE SATILDI