Menü
in

Ankaragücü’nde Kimler Kalıyor, Kimler Gidiyor?

Kulüplerin futbolcuları ile imzaladıkları sözleşmelerin 2020-2021 sezonuna ait kısmı bugün sona eriyor.

Süper Lig’den TFF 1. Lig’e düşen Ankaragücü’nde 13 futbolcu ile yollar bugün resmî olarak ayrılıyor.

Szöleşmesi devam eden bazı futbolcularda ise belirsizlik sürüyor.

Kimler kalacak, kimler gidecek VİRALSPOR araştırdı.

İşte Sarı Lacivertli kulüpteki oyuncuların son durumu:

AYRILANLAR:

Ricardo Friedrich (Kaleci): Brezilyalı kalecinin sözleşmesi sona erdi, yollar ayrıldı.

Korcan Çelikay: (Kaleci): Ocak 2017’de, Ankaragücü TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta iken kadroya dahil edildi. TFF 2. Ve TFF 1. Lig şampiyonluklarında payı olan takım kaptanı Korcan Çelikay’ın sözleşmesi sona erdi ve yenilenmesi düşünülmüyor.

Furkan Bekleviç (Kaleci): Sözleşmesi sona erdi, devam edilmesi düşünülmüyor.

Michal Pazdan (Stoper): 2 yıldır Başkent ekibinde yer alan 33 yaşındaki Polonyalı oyuncunun sözleşmesi sona erdi, yenilenmesi düşünülmüyor.

Ante Kulusiç (Stoper): Korcan Çelikay ile birlikte takım kaptanlığını üstlenen Hırvat savunmacının sözleşmesi sona erdi, yollar ayrılıyor.

Zvonimir Sarlija (Stoper): Sözleşmesi 2022 yılında sona eriyordu. Geçen sezonun son haftasında yönetimle anlaşarak sözleşmesini feshetti ve takımdan ayrıldı. Sarlija için Ankaragücü, Kasımpaşa’ya 350 bin Euro bonservis ödemişti.

Atila Turan (Sol Bek): Sözleşmesi sona eren oyuncu, TFF 1. Lig’in yeni ekibi Kocaelispor’a imza attı.

İdriz Voca (Ön Libero): Sözleşmesi 2022 Haziran ayına kadar sürüyordu. Sözleşmesinde takım küme düşerse oyuncu ya da takım tek taraflı fesih hakkını kullanabilir maddesi vardı. Ankaragücü, 380 bin Euro bonservis ödediği oyuncunun sözleşmesini tek taraflı feshetti.

Assane Diousse (Ön Libero): Fransa’nın Saint Etienne takımından kiralık gelmişti, kiralık sözleşmesi sona erdi, eski kulübüne döndü.

Saba Lobjanidze (Sağ Kanat): Sözleşmesi sona erdi, Hatayspor’a imza attı.

Orkan Çınar (Sağ Kanat): Sözleşmesi sona erdi, kesinlikle takımdan ayrılacak.

Joseph Paintsil (Sol Kanat): Kiralık sözleşmesi sona erdi, kulübü Genk’e geri döndü.

Emre Güral (Santrafor): Sözleşmesi bitti, veda edip ayrıldı.

KALANLAR:

Mert Topuz (Kaleci): Sözleşmesi 1 yıl daha devam ediyor.

Erdi Dikmen (Stoper): Sözleşmesi 2023 yılına kadar sürüyor. Bu sezon ilk 11’in banko oyuncuları arasında yer alması bekleniyor.

Alperen Babacan (Stoper): 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor.

Ali Kaan Güneren (Merkez Orta Saha): Sözleşmesi 2023’e kadar sürüyor.

Şahverdi Çetin (Merkez Orta Saha): Geçen sezon büyük umutlarla transfer edilmesine karşın beklentilerin altında kalan 20 yaşındaki oyuncunun 1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor. Şahverdi’den bu yıl da beklenti yüksek. Bu beklentileri karşılayabilirse ilk 11’in değişmezi olabilir.

Ender Aygören (Merkez Orta Saha): Geçen sezon sakatlıklardan dolayı sezonu çok erken kapattı. Nasıl döneceği muamma. 2023’e kadar sözleşmesi var.

Endri Çekici (On Numara): 1 yıllık sözleşmesi daha var. Bu sezon takımın en önemli parçalarından biri olacaktır.

Alper Potuk (On Numara): Sözleşmesi Haziran 2022’ye kadar sürüyor. Ayrılmak istese de sözleşmesi iyileştirilerek ikna edildi. Ankaragücü’nün vitrin oyuncusu ve en önemli kozu olacak.

Berke Gürbüz (On Numara): Sözleşmesi 1 yıl daha devam ediyor.

Geraldo (Sağ Kanat): Sözleşmesi 1 yıl daha devam ediyor. Ankaragücü’nde kalacak.

Embiya Ayyıldız (Santrafor): Sözleşmesi sürüyor, rotasyonda kullanılır.

Mücahit Can Akçay (Santrafor): Sözleşmesi sürüyor, rotasyonda kullanılır.

DURUMU BELİRSİZ OLANLAR:

İbrahim Akdağ (Merkez Orta Saha): 1 yıllık daha sözleşmesi bulunmasına karşın, Ankaragücü’nden ayrılacağını sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Takımdan ayrılması için sözleşmesindeki fesih bedelini yatırması gerekiyor. Henüz bu para kulübün kasasına yatmadı. Beklenti, İbrahim’in fesih bedelini ödeyerek takımdan ayrılması yönünde.

Tiago Pinto (Sol Bek): Sözleşmesi 1 yıl daha devam ediyor. Mehmet Yiğiner döneminde yıllık yaklaşık 700 bin Euro’luk “kıyak” bir sözleşmeye imza atan 33 yaşındaki Portekizli oyuncu, yönetimin kendine takım bul demesine, hatta sözleşme feshi karşılığı para teklif etmesine karşın takımda kalmakta ısrar ediyor. Yönetim ikna edebilirse, Pinto ile yollar ayrılabilir.

Stelios Kitsiou (Sağ Bek): Yunan sağ bekin Ankaragücü’ndeki geleceği tam bir muamma. Oyuncu kesinlikle TFF 1. Lig’de oynamak istemiyor, bu isteğini de yönetime iletti. Ankaragücü yönetimi ise kalması için ısrarlı değil, ancak sözleşmesindeki 500 bin Euro’ya serbest kalır maddesindeki parayı talep ediyor. Geçen sezonun son haftalarını sakat ve formsuz geçiren Kitsiou’ya şu ana kadar bonservis ödeyecek takım çıkmadı. Ankaragücü’nden bonservisini kendisi alabilirse, Süper Lig’den ya da Yunanistan Ligi’nden çok fazla talibi çıkacaktır. Kitsiou, büyük ihtimal Ankaragücü’nden ayrılacaktır.

Daniel Lukasik (Ön Libero): Polonyalı oyuncunun 1 yıllık sözleşmesi daha var. Yönetim devam edip etmemekte kararsız. 30 yaşındaki oyuncu ise Ankaragücü’ndeki sözleşmesini tamamlamak istiyor.

Atakan Çankaya (Ön Libero): Ankaragücü ile 1 yıllık sözleşmesi daha var. Yurt içinden ve yurt dışından talipleri olduğu söyleniyor. Geçen sezonun ikinci yarısının büyük kısmını sakatlıklarla geçirdiği için taliplilerin Ankaragücü’nün isteyeceği bonservisi ödeme ihtimali zayıf. Ankaragücü’nde kalma ihtimali ise oldukça yüksek.

Torgeir Borven (Santrafor): 1+1 yıllık daha sözleşmesi bulunuyor. Yönetim tarafı, bir yandan Borven’in kalmasını istediklerini söylüyor, diğer yandan Borven’in Süper Lig’de oynamak istediğini aktarıyor.  Borven ise Süper Lig’den teklifler olduğunu doğruluyor. Ankaragücü’nde kalmak istediğini de her fırsatta söylüyor. Tek isteği, “sözleşmesinin cüzi artışla güncellenmesi ve 3 yıllık olması.” Borven’in kalıp kalmayacağı, yönetimin Rodellega hamlesine bağlı gibi görünüyor. Tahminler, Rodellega gelirse, Borven gider.

 YENİ TRANSFERLER:

Ankaragücü’nün transfer yasağını kaldırdıktan sonra sözleşme imzalaması beklenen oyuncular da şunlar:

Akın Alkan(Kaleci/Hatayspor), Erdem Özgenç (Sağ Bek/Tuzlaspor), Yasin Güreler (Sol Bek/Tuzlaspor), Yusuf Abdioğlu (Hatayspor/Stoper), Owusu Kwabena (Santrafor/Karabağ)) Cem Ekinci (Sağ kanat/Keçiörengücü),

Yorum yapın