in

BeğendimBeğendim

Ankaragücü’nde Sakatların Son Durumu

Ankaragücü, sakatlıklarından dolayı Ziraat Türkiye Kupası’ndaki Beşiktaş maçına Nihad Mujakic ve Taylan Antalyalı gibi iki önemli asından yoksun çıktı.

120 dakika süren Beşiktaş maçında ise Kevin Malcuit sakatlığı nedeniyle maçı tamamlayamazken, Atakan Çankaya değişiklik hakkı kalmadığı için maçı sakat sakat tamamladı.

VİRALSPOR’un edindiği bilgilere göre bu futbolcuların tamamı 23 Ocak Pazartesi günü deplasmanda yapılacak Konyaspor maçına yetişebilir.

Oyuncuların son durumları ve oynama ihtimalleri şöyle:

Kevin Malcuit: Son 2 sezonu sakatlıklardan dolayı oynamadan geçiren Kevin Malcuit, son derece hırslı bir yapıya sahip ve bu yapısı zaman zaman başına iş açabiliyor. Daha önceki maçlarda olduğu gibi Beşiktaş maçında da beklenenin de üzerinde ofansif bindirmeler yaptığından adalelerde aşırı zorlanma yaşadı ve maçı tamamlayamadı. Tedavisina hemen başlanan, güçlü bir yapısı bulunan Malcuit’in Konyaspor maçında oynama ihtimali yüzde 70.

Nihad Mujakic: Çok zorlu geçen Adana Demirspor maçında üst adalelerde zorlanmadan kaynaklı sorun yaşandı. Maç içinde sıcağı sıcağına fark edilmeyen bu durum, maç sonrası ortaya çıktı. Beşiktaş maçında risk edilmedi ve dinlendirildi. Şu anda sorun büyük ölçüde geçmiş gibi görünüyor. Son dakika bir aksilik olmazsa yüzde 80 Konyaspor maçında sahada olacak.

Taylan Antalyalı: O da Kevin Malcuit gibi Adana Demirspor maçını tamamladıktan sonra sorun yaşadı. Üst adale problemi var. Tedavisi sürüyor. Konyaspor maçında oynama ihtimali yüzde 50.

Atakan Çankaya: Beşiktaş maçının uzatma dakikalarında kasık sorunu yaşadı. Değişiklik hakkı olmadığından maçı sakat sakat tamamladı. Maç sonrası hemen buz tedavisi uygulandı. Nihad Mujakic döneceği için Konya’da ilk 11’de olmayacak ama kadroda olma ihtimali yüzde 80.

Öte yandan, Adana Demirspor maçında gördüğü sarı kart yüzünden cezalı duruma düşen Lamine Diack, Konyaspor deplasmanında forma giyemeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig’de Bu Hafta Kimler Oynayamayacak?

Kupada Kura Çekimi 24 Ocak Salı Günü