in ,

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’nde Sevinç Gösterilerinin Faturası Ağır Oldu

METİNER ERDEM/VİRALSPOR-ÖZEL

Ankaragücü’nün, Konyaspor’u 4-3 yendiği maç sonrası saha içinde ve soyunma odasında yaşanan sevinç gösterilerinin faturası ağır olacak gibi görünüyor.

Konyaspor maçında 6 futbolcusundan Covid-19 testlerinin pozitif olmasından dolayı yararlanamayan Sarı Lacivertli kulüpte, dün Hatayspor maçı dolayısıyla yapılan testin ilk sonuçları da endişe verici oldu.

Çoğunluğu Konyaspor maçının ilk 11’inde forma giyen en az 5-6 futbolcunun daha korona virüsü kapmasından şüphe ediliyor.

Bazı futbolcuların testleri pozitif olmasına karşın semptom göstermediği, bazı futbolcularda da semptom olmasına rağmen testi negatif olduğundan bugün ayrıntılı sağlık kontrollleri ve testlerden geçecekleri öğrenildi.

Resmî açıklamanın da bu testlerin ardından yapılması bekleniyor. Futbolcuların saha içinde ve soyunma odasındaki sevinç gösterileri sırasında virüs kapmış olabileceklerinden şüpheleniliyor.

Ankaragücü’nde daha önce testi pozitif olan 6 futbolcudan 5’i, Hatayspor ve Gençlerbirliği maçlarında forma giyemiyor. Bugün testi pozitif çıkacak olanlar ise Hatayspor, Gençlerbirliği ve Beşiktaş maçlarını kaçıracak.

Bu arada, maç sonunda uzun süre aşırı kalabalık bir ortamda locada toplanan, çoğu maske takmayan yöneticilerin ve yakınlarının da virüs kapmış olma ihtimali bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beş Yıllık Evlilik, Sokak Korkusu

Alper Potuk’a Af Çıkmadı