in ,

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’nde Taraftar Çıkış Arıyor (1) Bahadır Erdemir

2019-2020 Sezonu’nun başlamasına sadece 1 hafta kaldı.

TSYD Kupası’ndaki görüntü, sezonun oldukça sıkıntılı geçeceğini gösteriyor.

Ne istiyor bu taraftarlar?

Yaşananların sebebi onlara göre ne?

Nasıl çözülür bu sorunlar?

Toplum olarak en büyük sorunumuz karşımızdakini dinlememek, empati yapmamak.

VİRALSPOR olarak hafta boyunca bu soruları Ankaragücü tribünlerinin ileri gelenlerine soracağız, cevapları küfür, hakaret olmadığı sürece noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlayacağız.

Sayfalarımızın ilk konuğu seçim sürecinde Başkan Mehmet Yiğiner’in en büyük destekçilerinden olan Bahadır Erdemir.

İşte Erdemir’e göre sorunların kaynağı ve çözüm yolları:

VİRALSPOR: Ankaragücü, son 3 sezondur sportif anlamda oldukça başarılı. Buna rağmen yaşanan bu sıkıntıların sebebi sizce nedir?

Ankaragücü’nün yakın tarihi sıkıntılarla doludur. 1990-2013 arasında 17 başkan gelmiştir Ankaragücü’ne. Hele 2011-2013 arasında 7 başkan görmüştür bu camia.

Kasım 2014’te taraftar, kulüp önünde 52  gün sürecek açlık grevinin çadırını kurdu.  Siyasiler, kentin sözde ileri gelenleri ziyaretlerde bulundu ama hiç sonuç alınamadı. 2015 Ocak kongresinde Mehmet Yiğiner aday olmayacağım dese de Metin Akyüz ve yönetim kurulu tarafından tek aday olarak gösterildi. Mehmet Yiğiner kongreye gelmeden tekrar seçildi.

Ardından Ankaragücü’nde başarılar ardı ardına geldi. Takım üstüste  2 sezonu şampiyon tamamladı. Süper Lig’de yaşanan onca sıkıntıya rağmen ilk sezonumuzda tutunmayı başardık. Bizimle birlikte Süper Lig’e çıkan, belediyenin desteğini arkasına alan Erzurumspor ile Süper Lig’de şampiyonluk yaşamış kardeş Bursaspor, Süper Kupa sahibi Akhisarspor düşerken, biz ligde kaldık.

Sorunlar Süper Lig’e çıkınca başladı. Süper Lig’in rantı yüksek. Birilerinin bu ranttan yararlanmasına izin verilmeyince bir anda Mehmet Yiğiner aleyhine kampanya başlatıldı.

Geçmişi unuttuk, tartıştık, kızdık, hakaretler ettik, alay ettik, aşağıladık, istifa et dedik, vizyonsuz dedik, parasız dedik.

Her türlü hakarete maruz kalan Başkanın en ufak sitemini, yine ona karşı kullandık.

Aslında Ankaragücü’nde kimin başkan veya yönetici olduğu önemli değildir. Önemli olan Kazım ve Hasan Muslihiddin başkanların bize bıraktığı bu şerefli geçmişe ve İmalat-ı Harbiye mirasına sahip çıkmaktır.

Başkanlar kongrelerde seçilir. Kongrelerden çıkan sonuca saygı göstermek gerekir.

En zor günlerimizde yanımızda olanlara minnettarız. Bir olursak biz olacağız. Bugünlere savaşarak geldiğimizi unutmayalım.

VİRALSPOR: Şu anda ne başkan Mehmet Yiğiner ne de taraftar grupları adım atıyor. Sizce bugün yaşanan sorunlar nasıl çözülür?

Kongre öncesinde polisin taraftarlara müdahalesi, TSYD Ankara Kupası’nda Başkan ve yönetimin istifaya davet edilmesi, kabullenemeyeceğimiz onur kırıcı tezahüratlar hepimizi üzdü. Sorunlarımızı konuşarak çözmeliyiz. Başkanımıza ulaşmak çok zor değil. Camiayı bölen bir oyunun figüranlarının gazına gelmek yerine derdinizi başkanla konuşarak paylaşabilirsiniz. Ankaragücü Kulübü, tüm bu yaşananlar karşısında iyi niyetini gösterip 6222 için hiçbir işlem yaptırmamıştır. İnşallah en kısa zamanda bu konuda bir barış ortamının oluşmasını bekliyorum. Bayram bunun için iyi bir fırsat olur diye düşünüyorum. Kulübümüzde yapılacak olan bayramlaşma için taraftar temsilcilerimizin kulübümüze davet edilmeleri ve başkanımızla sorunları o gün konuşarak çözmeleri bize yakışan davranış olacaktır. Bu konuda inisiyatif alması gereken Başkan vekilimiz Metin Akyüz olmalıdır. Başkanımızın ne kadar duygusal ve merhametli biri olduğunu biliyorum. Hatalarımızı bayramla beraber kapatıp yolumuza bir olarak devam edelim.

VİRALSPOR: Ankaragücü camiasına sezon öncesi mesajınız nedir?

Biz bir kulübüz, mahremiyetimiz olmalı. Her şeyimiz yalan yanlış piyasada geziyor. Bunlar bize yakışan durumlar değil.

Elbette çözüm önerilerimiz de var. Her zaman  dediğim gibi Ankaragücü demek vefadır, sevgidir, zor günlere isyandır, dik durmak, dik yürümektir.

“Vefa” dostlar arasında olur. Yüce bir haslettir, taşınması zordur. Vefa sahip çıkmak, arka durmak, yan yana olmak, bedenini taşın altına koymaktır. Yol, yoldaş olmaktır. Hadi dendiğinde nereye diye sormamaktır. Dostun kusurunu söylemek ama asla terk etmemektir. Biz kulübümüzü de başkanımız Mehmet Yiğiner’i de terk etmeyeceğiz, yalnız bırakmayacağız.

Son söz olarak camiamız bilmelidir ki;

Burası Büyük Ankaragücü Camiası. 6 koca zor seneyi kolaya çevirenler yine başaracak. Hep birlikte camiamızın her ferdiyle yine tarih yazacağız. 2013’ten asla daha kötü durumda değiliz.

Umutsuzluğun bittiği yerde Ankaragücü başlar. Elbet böyle gitmeyecek, her şey düzelecek.

Şimdi asılan yüzlerimiz gülmeye ve neşeye yerini bırakacak.

İmalat-ı Harbiye var olacak.

DEVAM EDECEK

YARIN (12 AĞUSTOS 2019 PAZARTESİ)

BANU ŞAHİN

Written by Metiner Erdem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lille’e Transfer Olan Yusuf Yazıcı Formayı Giydi

Cenk Tosun  Yetiştiği Kulübe Dönüyor