in

BeğendimBeğendim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika BeğenmedimBeğenmedim

Ankaragücü’nde Tarihi Maç, Tebrikler Sebahattin Güngör

Ankaragücü’nün Tandoğan Tesisleri, dün akşam muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Ankaragücü’nde 1970-2005 yılları arasında oynamış, Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşamış, bu büyük kulübe “Kupa Beyi” lakabını kazandırmış oyuncular, yıllar sonra toplu olarak taraftarın önüne çıktı.

Büyükşehir, Mamak ve Altındağ belediyelerinin katkılarıyla muhteşem bir tesise dönüşen Tandoğan’ın tribünlerini tıklım tıklım dolduran taraftarlar da adlarına marşlar besteledikleri oyuncuları yeniden canlı olarak izleme fırsatı buldular.

Murat Erbasan, Hayati Soydaş, Fuat Akyüz, Hamit Yüksel, İhsan Kavak, Abdullah Duran, Erhan Çağlayan, Nazmi Erdenerin, Mehmet Şahin, Aykut Akalın, Mehmet Soykök, Gökmen Barış, Yılmaz Bal, Osman Demir, Adem Dursun, Murat Hacıoğlu ve Mehmet Türkmemet’ten oluşan Efsaneler, yönetim kurulunu 5-1 mağlup etmeyi başardı.

Yönetim kurulu, farklı yenilgiyi as kalecileri İsmail Mert Fırat’ın son dakikada rahatsızlanarak kadrodan çıkmasına bağlasa da bence sonucu teknik direktör performansları belirledi.

Efsaneler’in teknik direktörü Mehmet Karip, sahaya sürdüğü şaşırtıcı 11 ve zamanında yaptığı taktik değişikliklerle, farklı galibiyette önemli pay sahibi oldu.

Basın bültenlerinde adı hiç geçmese de muhteşem organizasyonun mimarı, Ankaragücü Disiplin Kurulu üyesi Sebahattin Güngör de yönetim kurulu takımının teknik direktörü olarak saha kenarındaydı.

Sebahattin Güngör organizasyondan dolayı tebrikleri sonuna kadar hak etse de maalesef teknik direktörlükte Mehmet Karip’in gölgesinde kaldı.

Başkan Faruk Koca, saat 19.10’da başlayan maçın ilk 6 dakikasında hakemlik yaptı.

İlk yarısı 2-0 Efsaneler’in üstünlüğü ile tamamlanan maçın ikinci yarısında fark açılınca başkana “Tarihin en güçlü yönetimi demiştiniz ama yönetiminiz hezimete uğruyor, kongreye yansır mı bu sonuç” diye sordum.

Başkan, bu soruma “Hiçbirini yeni yönetime almayacağım” diye gülerek karşılık verdi.

(Mutlaka yine anlamayanlar olacaktır ama yazının buraya kadar bazı kısımları espri içermektedir.)

Gelelim gündemdeki konulara.

Öncelikle Sebahattin Güngör konusunu biraz açayım.

Kamu Güçlüleri Platformunun oluşmasında da ciddi emekleri bulunan Sebahattin Güngör, Haymana Vergi Dairesi Müdürü.

Ankaragücü’nün onlarca milyon liralık vergi borçlarının yapılandırılmasında ciddi katkıda bulunuyor.

Son dönemde vergi dairesindeki mesaisinin dışındaki tüm zamanını Efsane oyuncular için harcıyor.

Kulüple bağları koparılan, bazılarının üyelikleri bile iptal edilen Efsane oyuncuları bir araya getirmek için uğraş veriyor.

Önce Eryaman Stadı’nda Efsanelere loca tahsisinde ön ayak olan Sebahattin Güngör, bu maçı organize etmek için de çok çalıştı, başardı.

Başkan Faruk Koca da emeklerinin karşılığı olarak kendisini bu tarihi maçta yönetim kurulunun teknik direktörü olarak görevlendirerek onurlandırdı.

Tebrikler Sebahattin Güngör, tebrikler Faruk Koca.

Maç öncesi Tandoğan Tesisleri’nde Kocaelispor’un genç kalecisi Doğukan Kaya’nın sözleşme imzaladığı duyumları geldi, Başkan Faruk Koca da haberi doğruladı.

Bir kaleci daha alınacağını aktaran Başkan, Portekizli Pedrinho ve Brezilyalı Marlon ile görüşmelerin sürdüğünü, adı Ankaragücü ile anılan İbrahim Amadou’nun listelerinde olmadığını söyledi.

Başkan Faruk Koca, 19 Mayıs Stadı ile ilgili de ihalenin tamamlandığı bilgisini verdi.

5 Temmuz’da 19 Mayıs’ın temelinin atılacağı yönünde duyumlar geliyor, bunu başkana aktardım, “Çalışmalar yapılıyor ama bana gelen net tarih yok, 5 Temmuz olabilir” dedi.

Umarın temel atılır da birkaç yıl içinde Ankaragücü, Başkent’e yakışır bir statta maçlarını oynar, Ankara yıllar sonra milli maçlara ev sahipliği yapar.

METİNER ERDEM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş’tan Samimi Yanıtlar

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki Rakibi Belli Oldu