in

BeğendimBeğendim

Ankaragücü’nde Tarihi Tüzük Kongresi Yapıldı

Ankaragücü’nün bugün yapılan olağanüstü genel kurulunda, tüzüğün 8’inci maddesinde yer alan “Her yıl üye sayısının yüzde 5’i kadar yeni üye kaydı yapılır” ibaresi kaldırıldı.

Ankaragücü Kulübü’nde her yıl üye sayısı kadar yeni üye alınabilecek. Bu durumda kulüp bu yıl içinde 978 yeni üye daha yapabilecek.

Olağanüstü genel kurula Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Ankaragücü Başkanı Fatih Mert ve yönetim kurulu ile delegeler katıldı.

Divan başkanlığına Mustafa Doğan’ın seçilmesinin ardından başlayan genel kurulun 5’inci gündem maddesi olan yüzde 5 ibaresinin kaldırılması oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Fetih Mert’in konuşmasında  şu konuları vurguladı:

-Bugün Ankaragücü için tarihi günlerden birisi. Tüzükte yaptığımız değişiklik ile bundan sonra taraftarımız Ankaragücü’nde delege olabilecek. -100 gün önce yaptığımız kongrede takım bize emanet edildi. Zorluğun, sıkıntının içinde, hak ettiğimiz kadroyu kurmayı başardık. İki haftadır da bunun meyvelerini almaya başladık.

-Biz hayali hiçbir işin içinde bugüne kadar olmadık, olmayacağız da. Bu sene planımız takımı ligde tutmak. Amaç takımımızı iyi yerlere getirmek.

-Bir üzüntümü dile getirmek istiyorum. Ankara’da bir spor çalıştayı oldu, bu çalıştaya başından sonuna kadar katılan sadece Fenerbahçe ve Ankaragücü oldu. 100 gündür takım daha iyi temsil ediliyor.

-Bizim kulübümüz sadece futbol olarak ligden düşmemeye odaklı. Diğer branşlarda hiçbir söz hakkımız yok. Tandoğan’da spor salonu kiraya verilmiş. Bayan voleybol takımımız vardı, erkek basketbol takımımız vardı. Hentbol takımımız vardı, bisiklet takımımız vardı eskiden. Bunlar şu an olmadığı için çalıştay sırasında çok üzüldüm. Branşlarda da kendimizi temsil etmemiz lazım. İnşallah el birliğiyle bu branşları da kuracağız.

-En büyük sorunumuz 3 puan cezası ve transfer yasağı ile ilgiliydi. Dosyalar vardı puan silme ile ilgili. Yönetime gelince ilk işimiz puan silme cezası için olan dosyalar ile ilgilenmek oldu. Daha sonra transfer yasağı ile ilgilendik. Büyük zorluk çektik, emek verdik ve bu dosyaları temizledik. Arkadaşlarımız takımın ikinci lige düşmesine engel oldu emekleriyle.

-Elimizde 5 adet dosya kaldı onları da halletmeye çalışıyoruz.

-Geldiğimiz günden beri mevcut kadroda çok şey değiştirdik. Neredeyse tüm futbolcularımız ile sorunlarımız vardı parasal anlamda. Borçların ödenmesinde emeği geçen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum, özellikle Faruk Koca’ya.

-Her şey şeffaf olacak demiştik. Biz burada olduğumuz sürece inşallah her şey şeffaf olacak.

-Kulübü aldığımızda borç 295 milyon 908 bin 654 liraydı artı faizler. 261 milyon 574 bin 667 lira şu anki borcumuz. T

-Transfer ettiğimiz 15 futbolcumuz var. Ali İmdat’ın oğlunu asgari ücret ile transfer ettik.

-Bu dönemde bize destek olan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İçişleri Bakanımıza, Ankara Milletvekilimiz Sayın Mücahit Arslan Bey’e, Makine Kimya Endüstrisi Müdürümüze, yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Süper Lig ve TFF 1. Lig’de Haftanın Hakemleri

Osmanlıspor, Altınordu Maçının Hazırlıklarını Sürdürdü