in

BeğendimBeğendim BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’nde Üyeler Artık Oy Kullanamayacak

METİNER ERDEM/ÖZEL- Ankaragücü’nde 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü yapılan olağanüstü genel kurulda mevcut 1600 üyenin oy kullanma hakkı sona erdirildi.

VİRALSPOR’un edindiği bilgiye göre, olağanüstü genel kurulda yapılan tüzük değişikliği ile üyelik ile delegelik birbirinden ayrıldı.

Eski tüzükte Ankaragücü Kulübü’nün üyeleri aynı zamanda delege oluyor; Yönetim Kurulunu ve diğer organlarını üyeler seçiyordu.

Başkan Faruk Koca’nın talebi üzerine Murat Bayramoğlu ve ekibi tarafından kaleme alınan yeni tüzükte delegelik, ayrı bir statüye kavuşturuldu.

Yeni tüzüğe  göre, mevcut 1600 üyenin üyelikleri devam edecek. Üyelik için eskiden olduğu gibi giriş aidatı ve yıllık aidat ödemeleri yine yapılacak.

Ancak, sadece üye statüsünde olanlar genel kurullarda oy kullanamayacak. Bunun anlamı, mevcut 1600 üye, delege statüsüne geçmemeleri halinde aidatlarını düzenli ödeseler dahi bir daha oy kullanamayacaklar.

Yeni tüzük, bir üyenin genel kurulda oy kullanabilmesi için üyeliğe ek olarak delege de olmasını şart koşuyor.

Mevcut 1600 üyenin delege olabilmeleri için öncelikle yönetim kuruluna delegelik başvurusunda bulunmaları, yönetim kurulunun bu başvuruları kabul etmesi  şart.

Delegeliğin giriş aidatı ile yıllık aidatı üyelikten ayrı olarak tahsil edilecek. Yine bunun anlamı, bir kişinin genel kurulda oy kullanabilmesi için hem üyelik aidatını hem de delegelik aidatını ayrı ayrı ödemesi gerekiyor.

Mevcut sistemde Ankaragücü üyeliğine giriş aidatı 2000 TL, yıllık aidat ise 1200 TL’ydi. Delegelik için bu paranın yanı sıra yönetim kurulunca belirlenecek delegelik giriş aidatını ve yıllık aidatını da ödemek zorunda olacaklar.

Tabi bu parayı ödemek için de öncelikle delegelik başvurularının kabul edilmesi gerekiyor.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü Jese Rodriguez’e Kavuştu

MHK Başkanı Sabri Çelik Oldu