in ,

Ankaragücü’nde Yenilgiye Rağmen Futbolculara Prim Verildi

Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca, Eyüpspor’a 3-2 yenildikleri maçta takımın mücadelesinden ve oynadığı futboldan dolayı, yenilgiye rağmen futbolculara galibiyet primi verdiklerini dile getirdi.

Faruk Koca, Eyüpspor karşısında oyuncuların mücadelesinden çok memnun olduklarını belirterek, “Bu mağlubiyeti, yenilgiden saymıyorum. Takımın mücadelesi ve futbolu çok iyiydi. Mağlup olduk ama takıma galibiyet primi verdik. Sezon başından beri en iyi oyunumuzdu. Maalesef rakip takımın kişisel yetenekli futbolcularından gol yedik. Ankaragücü hayranı olan, eski futbolculumuz Gerson’dan gol yedik. Yediğimiz 3. gol ofsayttı. 2 topumuz direkten döndü. Sezonun en iyi oyununu oynadık. Biz de bunu ödüllendirdik. Önümüzdeki maçlarda futbolcular gerekli özveriyi verdikten sonra yönetim olarak elimizden geleni yapacağız. Sezon sonu inşallah hedefe ulaşacağız.” dedi.

Faruk Koca, Ankaragücü’nün olmazsa olmazları borcunu sıfırlamak ve 19 Mayıs Stadyumu’nu yapmak olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Ankaragücü’nün olmazsa olmazları borcunu sıfırlamak, 19 Mayıs’ı yapmak. Sorunlu 11 dosyadan sadece 2-3’ü kaldı. Transfer yasağını sezon sonuna kadar çözeceğiz. Saray Tesisleri’nde ya da başka yerde altyapı tesislerine kavuşmak. Her türlü uğraşı veriyoruz. Yeni sezon başlarken ya da ortalarında mali yapımızı iyi duruma getireceğiz. 19 Mayıs’ın temeli bu yıl atılıyor. Saray Tesisleri’yle ilgili prensip onayını aldık.1-2 sene içinde de bu tesis için gerekli onay verilir. Dünyanın ilgisini çeken futbolun arkası bir rezalet. Ankaragücü’nün 10 senedir ödediği borç altyapıya harcansa dünya yıldızları yetişirdi. İdeal altyapı kimsede yok. Herkes şov peşinde.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü’ne Yeni Sponsor HOP

Altay Başkanı Ekmekçioğlu İstifa Etti