in

BeğendimBeğendim

Ankaragücü’nden, Denizlispor Maçı Hakemleriyle İlgili Çarpıcı Açıklama

Ankaragücü Kulübü, 2-1 kazandıkları Denizlispor karşılaşmasında hakem Oğuzhan Çakır’ın çok ciddi hatalar yaptığını belirterek, ”Türkiye Futbol Federasyonu’ndan, öncelikli olarak hakem atamaları olmak üzere saha içindeki tüm hakem kararlarına yönelik adalet ve güven tesis etmesini bekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Hakem Hataları Hakkında Açıklama;

MKE Ankaragücü Spor Kulübü, Türk futbolunun güçlü bir yapıya kavuşması ve futbolun tüm paydaşlarının birlikteliği için her zaman bir duruş ortaya koymuştur.

Sezon başından itibaren de bu duruşunu korumak adına, aleyhine gerçekleşen birçok hatalı hakem kararına rağmen bir açıklamada bulunmamıştır.

Sesi çok çıkanın hakkının korunduğu bir sistem olduğuna inanmak istemiyoruz.

Ancak ilk defa kazandığımız bir maçın ardından hakem kararlarına ilişkin bir açıklama yapma gereği duyuyoruz.

Ligin yarısından fazlasının tamamlandığı bir dönemde, önümüzdeki haftalarda aleyhimize gerçekleşebilecek hataların artık telafisinin olmama ihtimalini düşünerek bu açıklamayı yapmayı zaruri buluyoruz.

Altaş Denizlispor ile karşılaştığımız müsabakada MKE Ankaragücü Spor Kulübü’müz lehine verilmeyen 2 adet net penaltı ve faul nedeniyle sayılmayan net bir gol; uzatma dakikalarında kazandığımız bir müsabakada maalesef önemli bir puan kaybına neden olabilirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan, öncelikli olarak hakem atamaları olmak üzere saha içindeki tüm hakem kararlarına yönelik adalet ve güven tesis etmesini bekliyoruz.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak, hakem kararlarının her müsabaka özelinde takipçisi olacağıma’ ve kulübümüzün haklarını sonuna kadar savunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ankaragücü’nün Transfer Yapmasına Gerek Yok

Keçiörengücü’ne Tek Gol Yetti