in

Ankaragücü’nden İsmail Kartal Açıklaması

Ankaragücü, teknik direktör İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’den teklif gelmesi halinde  kabul edeceği yönünde yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, Kartal’ın, dün Fenerbahçe maçı sonrası değerlendirmelerde bulunurken kendisine “Fenerbahçe yarın size ihtiyacımız var derse ne dersiniz?” şeklinde yöneltilen soruya “Ben Ankaragücü’nün mukaveleli teknik direktörüyüm. Şu an Ankaragücü’nün başarısından başka hiçbir şey düşünmüyorum. Beni 2 kere gidip 3 kere gelen teknik direktörlerle karıştırmayın. Uygun şartlar uygun zaman olursa neden olmasın. Hepimiz profesyoneliz.” yanıtını verdiği dile getirildi.

Kartal’ın yapmış olduğu açıklamanın bütününü yayınlamak yerine sadece “Uygun şartlar uygun zaman olursa neden olmasın. Hepimiz profesyoneliz.” sözlerini kullanarak gündem oluşturmak isteyenlere itibar edilmemesi gerektiği ifade edildi.

Ankaragücü Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Teknik Direktörümüz İsmail Kartal’ın teklif gelmesi halinde Fenerbahçe’nin teknik direktörlük teklifini kabul edeceği yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, karşılaşma sonrası karşılaşma ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken kendisine “Fenebahçe yarın size ihtiyacımız var derse ne dersiniz?” şeklinde yöneltilen soruya “Ben Ankaragücü’nün mukaveleli teknik direktörüyüm. Şuan Ankaragücü’nün başarısından başka hiçbir şey düşünmüyorum. Beni 2 kere gidip 3 kere gelen teknik direktörlerle karıştırmayın. Uygun şartlar uygun zaman olursa neden olmasın. Hepimiz profesyoneliz” şeklinde yanıt vermiştir.

Hocamızın yapmış olduğu açıklamanın bütününü yayınlamak yerine sadece “Uygun şartlar uygun zaman olursa neden olmasın. Hepimiz profesyoneliz” cümlesini kullanarak gündem yaratmak isteyen haberlere itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Konu ile ilgili kısa bir değerlendirmede bulunan Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, “Ankaragücü’nde mukavelem devam ederken başka bir takım ile görüşecek kadar karaktersiz değilim. Bu Fenerbahçe de olsa böyle bir davranışta bulunmam. Bana destek olup başarı bekleyen büyük Ankaragücü camiasına daha büyük başarılar kazandırmak için daha fazla çalışmamız gerektiğine inanıyor ve görevimin başında olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktörümüz İsmail Kartal, hafta içi konu ile ilgili detaylı açıklama yapacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bizim mi Fransa’nın mı?

Yusuf Yazıcı’dan Kötü Haber