in

BeğenmedimBeğenmedim

Ankaragücü’nden Transfer Yasağıyla İlgili Açıklama

Ankaragücü Kulübü, ara transfer döneminin son gününde yazılı bir açıklama yaparak, transferin kapalı olmasının bu sezon için puan silme ve herhangi bir cezai müeyyide taşımadığını duyurdu.

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Ara transfer dönemi hakkında;

Göreve geldiğimiz tarihten itibaren geçmiş dönemlere ait futbolcu ödemelerinde, kişi ve kurum alacaklarında ayrıca SGK ve vergi borcu ödemelerinde kulübümüz adına önemli adımlar atılmıştır

Kulübümüzün geleceğini korumak adına ilerleyen süreçte cezai müeyyidelerle karşı karşıya kalabileceğimiz dosyaların önüne geçilmiştir.

Sezon başında şampiyon olacağına inanarak oluşturduğumuz, bugüne kadar da bu hedefinden sapmayan mevcut kadromuzda bulunan futbolcularımızın alacakları, süresi içinde ödenmeye devam etmektedir. Ayrıca yönetim kurulumuz tarafından, motivasyonu yükseltecek adaletli bir prim sistemi uygulanmaktadır.

23. hafta itibarıyla yönetimimiz, teknik kadromuz, futbolcularımız ve kulüp çalışanlarımız arasındaki uyum taraftarımızın da desteğiyle bu takımı zirveye taşımıştır.

Mevcut kadromuz sadece puan olarak değil, birçok istatistikte de ligin zirvesindedir. Bu da kadro kalitesini ortaya koymaktadır.

Şampiyonluk hedefi doğrultusunda sezon başında oluşturduğumuz kadromuzun, şampiyon olacağına inancımız tamdır.

Döviz kurlarındaki artış, gelirleri Türk lirası olan futbol kulüplerinin tamamını olumsuz etkilerken, MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak planlamamız sportif başarı ve güçlü bir mali yapının birlikte sürdürülebilir olmasıdır.

Sportif başarının yanında kulübümüzün kişi ya da kurumlara olan borçlarının ödenmesi yönetim kurulumuz açısından önemli bir konudur.

Bu nedenle geçmiş dönemlerden alacakları bulunan futbolcular ve futbolcuların Türkiye ve yurt dışındaki temsilcileriyle görüşmeler gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. Futbolcuların bir kısmı ile anlaşma sağlanmıştır. Ödeme şekli konusunda anlaşma sağlanamayan futbolcular için de kulübümüzün şartları doğrultusunda ödeme yapılmaya devam edilecektir.

Ara transfer dönemine ilişkin transferin kapalı olmasının, bu sezon için puan silme ve herhangi bir cezai müeyyide taşımadığını ayrıca belirtmek isteriz.”

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Maraton Başlıyor… 1. Lig’de Bir Haftada 3 Maç Oynanacak

1. Lig’de 24. Hafta Maçlarına Dikkat