in

GüldümGüldüm HarikaHarika BeğendimBeğendim

Ankaragücü’ne Bir Transfer Yasağı da Atila Turan’dan

METİNER ERDEM/VİRALSPOR-ÖZEL Ankaragücü’ne teknik direktör Hikmet Karaman’dan sonra bir transfer yasağı dosyası da Atila Turan’dan dolayı geldi.

Şahverdi Çetin ve Orkan Çınar ile birlikte sözleşmesini Euro üzerinden yapan 3 Türk oyuncudan biri olan Atila Turan, Ankaragücü’nde aylık 20 bin Euro maaş ile oynuyordu.

Kulüpten yaklaşık 8 aylık maaş (164.500 Euro) alacağı bulunan Atila Turan, Başkent ekibinden ayrıldıktan sonra alacaklarının tahsili için TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (UÇK) başvurmuştu.

UÇK’nın Atila Turan’ı haklı bulmasının ardından Ankaragücü, bu karara TFF Tahkim Kurulu nezdinde itirazda bulunmuş, ancak Tahkim Kurulu kulübün itirazını reddetmişti.

Tahkim Kurulu’nun da UÇK kararını onamasının ardından Atila Turan’ın da alacakları kesinleşti ve kulübe bir yasak da bu dosyadan dolayı geldi.

Ankaragücü’nün gündeminde bulunan Nadir Çiftçi ve yabancı 8 numara transferini yapabilmesi için hem Hikmet Karaman’ın 1 milyon 440 bin lira hem de Atila Turan’ın 164 bin 500 Euro alacağını faiziyle birlikte ödeyerek transfer tahtasını açması gerekiyor.

Ankaragücü’ne Ocak 2020’de gelen Atila Turan, 1,5 sezonda 38 maçta forma giymiş, bu maçlarda 1 asist yapmıştı. Sol bek mevkisinde oynayan 29 yaşındaki futbolcu, sezon başında Kocaelispor’a transfer olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alanyaspor, Bülent Korkmaz’la Anlaşmaya Vardı

Yusuf Yazıcı ve A Milli Takım