in

Ankaragücü’ne Büyükşehir’den Destek

Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın makamında oldukça samimi bir havada gerçekleşen ziyarette Mehmet Yiğiner, Tuna’ya isminin yazılı olduğu sarı lacivertli forma hediye ederken, Başkan Tuna da bugün gerçekleşecek olan Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında Ankaragücü’ne yardım kararı alacaklarını müjdeledi.

Mustafa Tuna’nın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmesiyle birlikte Ankara’da hızlı bir değişim ve pozitif havanın hâkim olduğunu söyleyen Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner,”Sayın Başkanın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilmesi, Ankara’da son derece dikkat çekici bir şekilde kendisini hissettirmeye başladı. Sayın Başkanın yapıcı açıklamaları, toplumun her kesimini kucaklaması, eşit hizmet anlayışı, ortak akıl vurgusu Ankara’da yeni bir sinerji oluşturdu. Başkanımızın maçımıza gelerek bizlere destek olması şahsım ve yönetim kurulunu olduğu kadar taraftarlarımız ve camiamızı da mutlu etmiştir. Bundan sonraki süreçte, zirveye giden yolda Sayın Başkanımızın desteğinin devam etmesini istiyoruz. Yeni görevinin hayırlı olmasını temenni ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Ziyaretin kendisini memnun ettiğini ifade eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Ankaragücü, Ankara’nın en önemli markalarından biridir diyerek başladığı konuşmasında, ”Zor şartlar altında önemli ve başarılı işlere imza atıyorsunuz. Güçlü rakipleri geride bırakarak ilk yarıyı lider bitirmeniz tüm Ankaralıları olduğu kadar beni de sevindirdi. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak zirveye giden yolda şehrimizin takımına bizler de destek olmak istiyoruz. Bu anlamda bugün gerçekleştireceğimiz Büyükşehir Belediye Meclisinde meclis üyesi arkadaşlarımın da iradesiyle inşallah destek kararı alacağız” diye konuştu.

Tuna konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“Bizler Belediye olarak mevcut imkânlar çerçevesinde şehrimizin takımına can suyu vermek istiyoruz. Gönül ister ki daha çok destek olalım. Ancak yükümüz ağır, imkânlarımız kısıtlı. Ben buradan tüm Ankaralılara sesleniyor ve şehrimizin takımına destek olmaya davet ediyorum.”

Başkan Tuna’ya teşekkür eden Mehmet Yiğiner,”Göreve seçileli kısa süre olmasına rağmen onca sorun ve problemin arasında kulübümüzü de düşünerek destek vereceğini açıklayan Sayın Başkanımıza şahsım ve camiam adına teşekkür ediyorum. Ankaragüçlü yanında olanı unutmaz”  dedi.

 

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Transferde Neler Oluyor?

Sakın Arda’ya Benzeme Cenk / ŞÜKRÜ KARAMAN