in

ANKARAGÜCÜ’NE İKİ FARKLI BAKIŞ

TFF 1. Lig’de mücadele eden Ankaragücü, başta transfer yasağı olmak üzere sorunlar yumağını çözmek için çalışırken, sarı lacivertli ekibin içinde bulunduğu durum ile ilgili olarak başkent temsilcisinden haberler veren iki internet sitesinin haberlerini derledik.

Ankara’nın etkili yerel spor haber yayını yapan sitesi, www.yurtspor.com Ankaragücü’nün gelecekte yaşayacakları ile ilgili bir öngörü haberi yapmış.

Habere göre; Ankaragücü’nde belirsizlik gün geçtikçe derinleşiyor…

Gazeteler ve internet sitelerinde her gün teknik direktör adayları ve transferler yer alsa da Ankaragücü yönetimi eli kolu bağlı bekliyor…

İç transferde büyük yol kat eden Ankaragücü yönetimi, dış transfer için ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden gelecek yardımı bekliyor. Ancak Melih Gökçek, yardıma yanaşmıyor. Ankaragücü yönetimini istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Mehmet Yiğiner’e aracılar gönderen Melih Gökçek, istediği cevabı alamayınca bu kez Gecekondu’nun iftar yemeğinde karşı karşıya geldiği Mehmet Yiğiner’den kulübü yeniden istedi. Ancak Melih Gökçek, beklediği cevabı yine alamadı. Bu nedenle de Gökçek her ne kadar söz verdiyse de yardıma yanaşmıyor.

Ankaragücü yönetimi ise “Eğer Melih Gökçek Ankaragücü’nü istiyorsa Ocak ayında kongre var. İstediği ismi aday yapar. Bu arada üyelik açık. İstediği kadar üye yapar seçimi kazanır” savını ileri sürüyor.

UZUN BİR ARADAN SONRA POZİTİF HABERLER

Öte yandan, www.sporanki.com internet sitesinden Orhan Sal’ın haberine göre, Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, ”Lig bitti ama kimse bizi boş boş oturdu sanmasın, Arada çok iyi işler yaptık. Oyuncuların alması gereken paralarını verdik. Borçları ödedik. Mali durumumuz her geçen gün daha iyiye gidiyor, iç transferi hallettik. Zorluklar yaşasak da keyif alıyoruz. Bundan sonra her şey daha güzel olacak” dedi.

Daha önce yaptığı açıklamalarda bu sezon için 20 milyon TL’nin kendilerine yeteceğini belirten Yiğiner, “Artık 10 milyon TL. bu sezon sonuna kadar bize yeter. Kaynak bulma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Ankaragücü’nün Ankara’nın en önemli markası olduğunu belirten Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, “Ankaragücü sayesinde Ankara kenetlendi. Biz bu şehrin en önemli markasıyız. Şampiyonluk sürecinde bunu herkes gördü. Ankaragücü halkın takımıdır. İddia ediyorum eğer biz Süper Lige çıkalım, 5 sene sonra bu şehirde Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Beşiktaşlı kalmaz. Herkes Ankaragüçlü olur. Süper Ligdeki gelirlerle Ankaragücü şampiyonluğa oynar” ifadelerini kullandı.

Transfer yasağına da değinen Başkan Mehmet Yiğiner,”Yasağı kaldırmak için çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GALATASARAY’DA TRANSFER UÇAKLARININ KALKMASI AN MESELESİ

TRABZON’DAN VİSCA İÇİN SERVET