in

BeğendimBeğendim HarikaHarika ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Ankaragücü’nün 3 Dakikası Nasıl Çalındı?

Ankaragücü’nün Beşiktaş’a 2-1 kaybettiği maçın uzatma dakikalarında hakem skandalı yaşandı.

Maçın ikinci yarısında 6 oyuncu değişikliği olması, sakatlıklar gibi nedenlerle oyun sıkça dursa da maçın hakemi Arda Kardeşler, sadece 3 dakika uzatma verdi. Maçın 89.57’nci dakikasında Vida’nın Rodrigues’e çok net bir şekilde ceza sahası içinde yaptığı faulü, önce skandal bir kararla ceza sahası dışına alan Arda Kardeşler, 2 dakikaya yakın süre baraj kurmakla uğraştı.

Baraj kurulup atış yapılacakken VAR’dan gelen uyarıyla, “zorunlu olarak” kararını değiştirip penaltı noktasını gösteren Arda Kardeşler, 30 saniyeyi aşkın süre de oyuncuları ceza sahası dışına çıkartmak için uğraştı. İlhan Parlak’ın penaltı atışını yaptığında maçın 92.19’uncu dakikası oynanıyordu.

Yani o anda bile ortada 2,5 dakika oynanmamış zaman bulunuyordu.

Beşiktaş’ın santra yapması da 30-40 saniye sürdü.  Beşiktaş santra yaptı, topu geriye attılar, Ankaragüçlü oyuncular baskı yapacaktı ki, hakem Arda Kardeşler bitiş düdüğünü çaldı.

Böylelikle, 3 dakikalık uzatma dakikasının sadece 5 ya da 10 saniyesinde top oyunda kalmış oldu.

Bunun anlamı: Ankaragücü’nün belki de beraberlik golünü atabileceği 3 dakikası, hakem Arda Kardeşler tarafından çalındı.

Futbolda dakikaların değil saniyelerin bile önemi olduğu unutulmamalı.

Beşiktaş’ın 2-0 kazandığı bir maçın rövanşında, son 3 dakikasında 3 gol yiyerek 3-0 kaybettiği ve Avrupa Kupaları’ndan elendiği Stagul Roşu maçı hala hafızalarda.

Ankaragücü de ligin ilk yarısında Galatasaray deplasmanında 2-0 yenikken maçın son dakikalarında önce İlhan Parlak’ın penaltı golü ile skoru 2-1’e getirmiş, 2 dakika sonra da Kitsiou ile beraberlik golünü atmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Ölmüş Eşek” Ankaragücü müydü, Beşiktaş mıydı?

Gençlerbirliği’nde Antalyaspor Hazırlıkları