in ,

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim LoveLove ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Ankaragücü’nün İskeleti 17 Milyon TL

VİRALSPOR/ ÖZEL

MKE Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner’in takımın iskeleti olarak nitelendirdiği Dever Orgill, Hector Canteros, Ante Kulusiç ve Michal Pazdan’ın 1,5 sezonluk maliyetinin 17 Milyon TL olduğu ortaya çıktı.

Mehmet Yiğiner’in kısa süre önce çıktığı televizyon programında, ekrana gelen başkanın önündeki belgelerdeki rakamlar, sarı lacivertlilerde sır gibi saklanan futbolcu maliyetlerini gözler önüne serdi.

(Bengü Türk TV- youtube: https://www.youtube.com/watch?v=rCNiHotz7S4)

Yiğiner programda, 2 defans oyuncusu, 1 orta saha, 1 de forvetten oluşan takımın iskeletini koruyacaklarını, transferlerin bu futbolcuların dışındaki mevkiilere yapılacağını bildirdi.

Ankaragücü Başkanı, kilit önemdeki bu 4 oyuncuya tek taraflı fesih hakkı tanımamak için gereken ödemelerin yapıldığından söz ederken, Yiğiner’in önündeki belgelerde yazan rakamlar dikkatli gözlerden kaçmadı.

Söz konusu belgeye göre, bu sezon Dever Orgill’in 103 bin, Hector Canteros’un 248 bin, Michal Pazdan’ın 198 bin, Ante Kulusic’in de 33 bin 750 Euro alacağı kaldı.

2019-2020 sezonunda ise Dever Orgill’e 360 bin,  Hector Canteros’a 610 bin, Ante Kuluısic’e 335 bin, Michal Pazdan’a ise 450 bin olmak üzere toplam 1 milyon 755 bin Euro daha ödeme yapılacak.

Buna göre, 1,5 yıllık anlaşma sağlanan 4 oyuncunun, Ankaragücü’ne toplam maliyetlerinin 2,6 milyon Euro ( Yaklaşık 17 milyon TL) olduğu ortaya çıkmış oldu.

Written by Esmer Yiğit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Futbolda Transfer Dönemi 17 Haziran’da Başlayacak

İşte Süper Lig’in En Değerli Onbiri