in

BeğenmedimBeğenmedim BeğendimBeğendim

Ankaragücü’nün İtirazı Reddedildi

Ankaragücü Kulübü’nün, Profesyonel Disiplin Kurulu’nun Erzurumspor maçında çirkin ve kötü tezahürat iddiasıyla seyircilere verdiği cezaya yaptığı itiraz, Tahkim Kurulu’nca reddedildi.

Bu kararla, Ankaragücü-Erzurumspor maçını Gecekondu, Bekarevi Çocukları, Maraton, Sağ ve Sol Kapalı tribünlerde izleyen 5 bine yakın taraftar, haftaya oynanacak Manisa FK maçına giremeyecek.

Tahkim Kurulu’nun kararı şöyle:

“MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 07.10.2021 tarih ve E.2021-2022/176 – K.2021-2022/202 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

– MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı Futbol Disiplin Talimatı’nın 53/2. maddesi uyarınca ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Futbol Disiplin Talimatı’nın 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan Doğu Tribünü 302, 303 Batı VIP Tribünü VIP Sağ, VIP Sol, Güney Kale Arkası 201, 203, Kuzey Kale Arkası 401 blokta yer alan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesinde sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankaragücü Bandırma Yolcusu

Detoks Etkisi Yaratan Mucizevi 5 Besin