in

BeğendimBeğendim HarikaHarika

Ankaragücü’nün Kurtarıcısı Mansur Yavaş Olabilir mi?

METİNER ERDEM/VİRALSPOR-ÖZEL

Ankaragücü’nün mevcut delege yapısı, borç miktarının çokluğundan dolayı adaylar icazet peşinde.

İcazet için başvurulan makamlardan birincisi Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, diğeri de Külliye.

Şöyle bir algı yaygın: Mehmet Yiğiner’in onay vermediği kişinin seçilmesi, Külliye’nin onay vermediği kişinin de bu borçları ödemesi mümkün değil.

İtiraf etmeliyim, ben de aynı düşüncedeydim.

Ta ki dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yol arkadaşlarından Abidin Doğan beni arayıp sitemde bulunana kadar.

Dünkü yazımda (Muhalefete göre) Ankaragücü’nün 400 milyonluk borcu bulunduğunu, bu borcun adaylar tarafından ya da Büyükşehir Belediyesi’nin kaynaklarıyla ödenmesinin çok zor olduğunu ifade ettim.

Abidin Bey, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni güçsüz gibi göstermenin doğru olmadığının altını çizerek, tüm adaylara ve Başkan Mehmet Yiğiner’e yol haritası olabilecek, seçime 2 gün kala kartların yeniden karılmasına neden olabilecek görüşlerini paylaştı.

Abidin Doğan’ın söyledikleri özetle şöyle:

*Mansur Yavaş’ın Ankaragücü’nü Şampiyonlar Ligi’nde oynatma hayali var. O hayali yerine getirmek için herşeyi yapar. Önemli olan sistem. Sistemi iyi kurar, sorumlulukları insanlara dağıtırsak, çok rahat öderiz bu borçları.

*Kimse inkar edemez, Ankaragücü Ankara siyasetinde etkilidir. Ankaragücü’nde bugün adaylık için ismi geçenlerin hepsi siyasi kimliklerini öne çıkarıyor. Bu kimliklerin artısı olduğu gibi, eksi yönleri de var. Ankaragücü için herkes siyasi kimliğini çıkarıp bir kenara koyarsa, herkes katkı sağlayabilir.  Şunun adamıyız, bunun adamıyız diye gelenler bu kulübe zarar verir.

*Mansur Yavaş, bugün gündemde olan isimlerden hiçbirini desteklemez.

*Mehmet Yiğiner aday olmazsa, iyi bir yönetim oluşur.

*Mehmet Yiğiner, 5, 6 yıl bu kulüp için çok büyük işler yaptı. Ama artık yoruldu, son yıllarda kaynak yaratamadığından dolayı kulübü sıkıntıya soktuğunu görüyoruz.

*Bizim vaadimiz var, bu takımı üst seviyede oynatacağız. Bu takımı üst seviyede oynatabilmek için yönetimde söz sahibi olman gerekir. Yönetim kimde? Mehmet Yiğiner’de. Dolayısıyla onunla iyi geçinmen gerekiyor. Birinci şart bu. Mehmet Yiğiner bu kapıyı açar mı? Bunu konuşmak lazım. Mehmet Yiğiner ile bir şey yapılabilir mi? Hala yapılabilir ama kendi uslubuyla değil, yeniden belirlenecek sistemle.

*Ankaragücü taraftarı istediği zaman kulübün borcunu, alacağını internet sitesinde görmesi lazım. Ben Abidin Doğan olarak oraya 100 bin lira para verdiysem, nereye gittiğimden emin olmam lazım. Ankaragücü’ne yapılan her bağış, gider olarak vergiden düşülüyor. Bir sürü insan bunu yapabilir.

*Ankara 5,5 milyonluk bir kent, doğru yönetilirse, şeffaf olursan sponsorlar sıraya geçer. Bunları harekete geçirmek zor değil.

*Ankaragücü’ne katkı sağlayacak her işin içinde oluruz ama inanmamız lazım.

*Ankaragücü ilk 5’e oynasın 20 bin kişilik stat da yetmez, 20 bin kişi de dışarıda bekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Korcan Çelikay Zirvede

Falcao’nun Sağlık Durumu Kolombiya’da da Gündem