in

BeğendimBeğendim GüldümGüldüm BeğenmedimBeğenmedim ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika

Ankaragücü’nün Mali Sorunlarını Çözmeye Hazırız

Ankaragücü’nde Başkan Fatih Mert ve Futbol Şube Sorumlusu Faruk Koca, ertelenen genel kurulun Nisan ayında yapılacağını açıkladı.

VİRALSPOR olarak genel kurulu öncesi başkan adayları ile röportajlar yapmayı planlıyoruz. Başkan adaylığını ilk açıklayan Murat Ağcabağ olmuştu. Bizim de ilk konuğumuz Murat Ağcabağ oldu.

Kongrenin ertelenmesi adaylık düşüncelerinde bir değişikliğe yol açtı mı, başkan olursa projeleri nedir? VİRALSPOR sordu, Murat Ağcabağ yanıtladı.

Ankaragücü, Hikmet Karaman’ın gelmesiyle çıkış yakalayarak 6 haftada 11 puan aldı ve düşme hattından çıktı. Bu konuda neler söylemek istersiniz? 

Özellikle son 3 haftada sergilenen oyundan dolayı çok gururluyuz. Ligin zor ekiplerini yenerek küme hattının bir basamak üzerine çıktık. Ligde kalmak adına önemli bir adım atıldı. Hikmet Karaman’ın ismi bu camia için çok değerli. Daha önce aynı şartlarda gelip 3 kez başarılı olmuştu. İnşallah bu sefer de takımı ligde bırakacak. Oyuncu grubunu ve teknik ekibi tekrar tebrik ediyorum. Son haftalarda önemli işler başarılıyor. Ankaragücü ligde kalacak. Buna bütün kalbimle inanıyorum.

SORUNLAR GÜÇLÜ YÖNETİMLE ÇÖZÜLÜR

Ankaragücü’nde 11-18 Mart tarihinde yapılacak kongrenin, İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararları doğrultusunda ertelenmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? 

Tüm dünyayı tesiri altına alan pandemi ile karşı karşıyayız. Hastalığın yayılmasını önlemek maksadıyla devletimiz çeşitli tedbirler alıyor. Buna diyeceğimiz bir şey yok. 2 Mart tarihinde açıklanan kararlar doğrultusunda 11-18 Mart’ta yapılacak kongre ertelendi. Ankaragücü yönetimi, kongrenin gerekli koşullar sağlandıktan sonra Nisan ayında yapılacağını açıkladı. Ankaragücü’nün çok ciddi mali sorunları var. Bu sorunlar sadece bir iki kişinin gayreti ile değil, güçlü bir yönetimle çözülür. Bu yüzden daha fazla gecikmeden, mümkün olan en erken tarihte olağan kongre yapılmalıdır.

ADAYLIKTAN VAZGEÇMEDİM, VAZGEÇMEM

11-18 Mart’ta yapılacak kongrede başkan adaylığınızı açıklamıştınız. Kongrenin ertelenmesi bu düşüncenizde değişikliğe yol açtı mı?  

Ankaragücü bizim için bir sevda. Ankaragücü için ne gerekiyorsa onu yapmaya hazırız. Başkan olalım ya da olmayalım, Ankaragücü’ne maddi ve manevi desteklerim hiçbir zaman bitmedi, bitmeyecek. Başkan adaylığımı açıklamamın ardından camiadan büyük destek aldım. Kongre ertelenince vazgeçer miyim diye arayan soranlar oluyor. Ben de içlerini ferah tutmaları gerektiğini söylüyorum. Ben, Ankaragücü’nde Başkan adaylığından hiçbir zaman vazgeçmedim, vazgeçmem de. Bizim ekibimiz de hazır. Bir an önce kongrenin yapılmasını bekliyoruz.

FARUK BEY İLE ANKARAGÜCÜ’NÜ KONUŞTUK

Ankaragücü Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Koca ile görüşmelerinizin ardından çeşitli yorumlar yapıldı. Faruk Bey ile neler konuştunuz? 

Faruk Bey’i uzun süredir tanıyorum. Son dönemde kendisiyle birkaç kez görüştüm. Tabi ki Ankaragücü üzerine konuştuk.  Kulübün son durumunu masaya yatırdığımız sohbetlerimiz oldu. Karşılıklı istişareler yaptık. Ankaragücü’nün geleceği hakkında da konuşmalarımız oldu. Başkan adaylığım bir yana Ankaragücü’nde yöneticilik de yaptım. Birilerinin bu görüşmelerden rahatsız olmasını anlamakta zorlanıyorum. Bundan sonra ne olur ileriki günlerde hep beraber göreceğiz. Şu an bir şey diyemem. Ankaragücü adına hayırlısı neyse o olsun.

MALİ SORUNLARI ÇÖZMEYE HAZIRIZ

Ankaragücü’ndeki mali tablonun yıllardır sıkıntılı olduğu konuşuluyor. Bu durum, sizi korkutmuyor mu? 

Hayır. Ankaragücü’nde başkan adaylığına soyunuyorsak bunları düşünmüş olmalıyız, öyle değil mi? Ankaragücü’nde daha önce Mali İşlerden Sorumlu Asbaşkanlık görevi yaptım. Geçmişteki tabloyu da o sebeple çok iyi biliyorum. Öncelikle sürdürebilir bir ekonomiyi sağlamamız gerekiyor. Bunu başaracağız. Kulübün faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için buna ihtiyaç var. Geldiğimizde, birçok iş adamı arkadaşımızdan bağış yoluyla kulübümüze kaynak sağlayacağız. Ayrıca yönetim olarak hem bağış yapacağız hem de borç vereceğiz. Reklam ve sponsorluk gelirlerimiz ile de kulübümüzü istediğimiz yere getireceğimize inanıyoruz. Kısacası ben ve ekibim, Ankaragücü’nün mali sorunlarını çözmeye hazırız.

BORUSSİA DORTMUND MODELİNİ UYGULAYACAĞIZ

Başkan olmanız halinde hangi projeler ile geleceksiniz? 

Daha önce projelerim hakkında detaylı bir basın açıklaması yapmıştım. Kısaca yeniden bahsetmem gerekiyor sanırım. Ankaragücü’nde altyapı devrimini yeniden sağlayacağız. İşlerim nedeniyle Almanya’ya sıkça gidiyorum. Orada Borussia Dortmund’un altyapısını yakından inceleme fırsatı buldum. Dortmund modelini Ankaragücü’ne uygulamak istiyoruz. Bunu sağlayacak arkadaşlarımız ekibimizde olacak. Bu planlamayla hem oyuncu yetiştireceğiz hem de rekabetçi bir kulüp haline geleceğiz. Öte yandan, gelir getirici hamleler yapacağız ve marka değerimizi daha da yukarıya taşıyacağız. Bunun için Ankaragücü Proje Kurulumuz olacak. Daha önce bu konuları uzun uzun açıklamıştım. Kısaca, Ankaragücü’ne maddi ve manevi huzuru getirecek birçok projemiz hazır. Kimsenin bu konuda sıkıntısı olmasın.

Bir yorum

Yorum yapın
  1. Bizim taraftarlar olarak duymak istediklerimiz bunlar değil. Gerçekçi olmak lazım ( Proje Kurulu, Dortmund modeli) böyle projeler Türkiyede sökmez, bak şampiyon olan proje takımı küme düşüyor. Paran olacak, kaliteli transfer yapıp yıldız oyuncularla ligi forse edecek pahalı bir takım oluşturacaksın. Gerisi gelir, Alt yapımız falan müsait bizim, sen paradan haber ver. Paran yoksa ortaya çıkma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kasımpaşa’da Beraberlik

Olmuyor, Taşıma Suyla Değirmen Dönmüyor