in ,

Arda Turan Başakşehir’e İmzayı Attı

Medipol Başakşehir’in Barcelona’dan kadrosuna kattığı Arda Turan’ın imza töreninde konuşan Başkan Göksel Gümüşdağ, transferin detaylarını açıkladı.

Arda Turan gibi dünya çapında bir ismi kadrolarına kattıkları için mutlu olduklarını söylerken, yıldız futbolcu için Barcelona’ya ücret ödenmeyeceğini belirtti.

Arda Turan transferi ile basında çıkan haberlere tepki gösteren Göksel Gümüşdağ, şunları söyledi:

“Yarım sezon 2 milyon Euro + Bonus, önümüzdeki sezon için de 4 milyon Euro + Bonus olarak sözleşmesini imzalamıştır. Oyuncuyu satın alma opsiyonu ilk bizde olacak. Arda Turan’ın bonservisine yüzde 25 oranında bir başka deyişle ortak olduk. Önümüzdeki sezon Arda Turan satılırsa %20, bir sonraki sezon satılırsa %25’lik bir bedel ödeyecekler. Tabi her şeye rağmen biz burada Arda Turan ile uzun soluklu bir hikaye yazdık. Amacımız devamını da getirmek. Barcelona ile Başakşehir’in arasında özel bir anlaşma yapıldı. Şampiyon olursak, Barcelona’ya 300 bin Euro bedel ödeyeceğiz. Onun dışında da hiçbir bedel ödemeyeceğiz. Opsiyonumuz da anlaşma bittikten sonra 48 saat içinde geçerli olacak. Yani Barcelona’ya tek kuruş ödemeden 41 milyon Euro’luk Arda Turan’ın bonservisine ortak olduk.”

DÜNYA YILDIZLARINI TRANSFER ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Gümüşdağ, büyüyen bir kulüp olduklarını ve Arda gibi dünya yıldızlarını almaya devam edeceklerini ifade ederek, “Bizim her zaman inandığımız bir şey var. Başakşehir gibi oynarsak şampiyonluk gelir. Şampiyon olduktan sonra da her şey bitmeyecek, aksine yeniden başlayacak. Şirketimizi iyi yönetiyoruz ve bunun da karşılığını maddi ve manevi alıyoruz. Bundan sonra da Arda gibi bir çok dünya yıldızlarını transfer etmeye çalışacağız. Büyüyen bir kulübüz ve global bir takım olabilmek için kapımızın açık olduğunu vurgulamak istiyorum” şeklinde konuştu.

BU BAŞARIYA HERKES ALIŞMALI

Göksel Gümüşdağ, kulüp olarak Türkiye’de doğru bir model olduklarını vurgulayarak, “Türkiye’de doğru bir model var. Bu başarıya herkes alışmalı. Başarıya ve geleceğe yatırım yapıyoruz” diye konuştu. Medipol Başakşehir Başkanı Gümüşdağ ayrıca, Belediye ile hiç bir bağlarının olmadığını sözlerine ekledi.

Başakşehir’in flaş transferi Arda Turan, yeni takımına resmi imzayı attı. Arda yeni takımında 14 numaralı formayı giyecek. Yıldız oyuncu Galatasaray soruları üzerine, ”Kulübüm bana kucağını açarsa Türkiye’de Galatasaray’dan başka takımda oynamam’ demiştim, hala geçerli, hiçbir şey değişmedi” ifadelerini kullandı.

Barcelona’dan transfer edilen Arda Turan’ın Başakşehir’e imzasını ve basın toplantısını canlı olarak aktardık. Medipol Başakşehir ve Barcelona, Arda’nın 2.5 yıllığına kiralanması konusunda anlaşmaya varmıştı. Yıldız oyuncu için kulübün tesislerinde bir imza töreni düzenlendi. Arda kendisini Başakşehir’e bağlayan sözleşmeyi imzaladı ve açıklamalarda bulundu.

SPONSORLAR DA KATILDI

Sponsorların da katıldığı imza töreninde konuşan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Dünyanın en iyi oyuncularından Arda ile sözleşme imzalıyoruz. Her şeyden önce sponsorlara teşekkür ediyoruz. Sponsor olmasaydı bugün Arda Turan burada olmayabilirdi. Makro Şirketler Grubu ve Medipol Sağlık Şirketler Grubu’na teşekkür ediyorum” dedi. Çinli sponsorun da imza törenine katılması dikkat çekti.

GALATASARAY’IN BAŞIMIN ÜZERİNDE YERİ VAR

“Benim için çok özel bir imza. Atletico Madrid’e gittiğim gibi mutluyum. İnandığımız hedeflere hep birlikte ulaşacağız. Kulübüm bana kucağını açarsa Türkiye’de Galatasaray’dan başka takımda oynamam’ demiştim, hala geçerli, hiçbir şey değişmedi. Galatasaraylı taraftarların duygusallığını anlıyorum. Bu transfer için çok emek veren insanlar var. Bu güzel güne haksızlık etmek istemiyorum. Hizmet ettiğim bir kulüptür, her zaman başımın üzerinde yeri vardır. Her şeyden ötesi en çok yapmayı sevdiğim şeye, futbol oynamaya tekrar geri döneceğim. Futbol oynamayı çok özledim. Onun için buradayım. Zaten başkanımıza da ‘Bir an önce imzayı atalım da antrenmana çıkayım’ dedim. Başakşehir’le başarılar kazanarak Avrupa’ya dönmek istiyorum. Benim de kimseyle bir sorunum yok. Herkese başarılar diliyorum. Bu güzel günün keyfini çıkartmak istiyoruz Başakşehir ailesi olarak. İnşallah buna da müsaade edersiniz.”

EMRE VE ADEBAYOR HALA BU ÜLKENİN EN İYİ FUTBOLCULARI

“Adebayor ve Emre Belözoğlu hala bu ülkenin en iyi oyuncuları. Onların yeteneklerinden hiçbir zaman şüphe etmedim. Emre abi her zaman zorlu şartlarda başarılı olma yeteneğine sahip. Her şeye rağmen önüme bakarak ve keyif alarak futbolumu oynamak ve başarılar yaşamak istiyorum. Burak Yılmaz da çok yakın bir arkadaşım ve sorduğunuz bazı sorular özel konular. Bu yüzden Burak Yılmaz’ın söylediklerini tekrar konuşmak istemiyorum. Başakşehir taraftarının potansiyelinin ortaya çıkmasına da çok seviniyorum. Bazen 100 bin kişiyi 20 bin kişiye tercih edersiniz. Hep birlikte aidiyet duygusunu oluşturacağız diye düşünüyorum.”

İMZAYI ATTI ANTRENMANA ÇIKTI

Milli futbolcu Arda Turan, imza töreninin ardından Medipol Başakşehir ile ilk idmanına çıktı. Teknik direktör Abdullah Avcı yönetimindeki antrenmanı kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ ve kulübün sponsor yöneticileri de takip etti. Yeni takımıyla ilk idmanına çıkan Arda’nın neşeli olduğu görüldü. Ayrıca idman öncesi takımın tecrübeli futbolcusu Emre Belözoğlu ile Arda Turan, saha içinde uzun süre keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Yazar viralspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tenis Kuralları Nelerdir? Tenis Nasıl Oynanır?

Kayserispor’dan Bir Transfer Daha